Poznań: Poród w autobusie. 20 minut przed dworcem!

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Pasażerka autobusu jadącego z Paryża do Warszawy miała nadzieję, że zdąży dotrzeć do stolicy przed porodem. Ale jej dziecko miało inne zdanie na ten temat i urodziło się w… autobusie, 20 minut przed Poznaniem.

Wszystko wydarzyło się 17 sierpnia. Kobieta w zaawansowanej ciąży zdecydowała się skorzystać z autokaru FlixBusa, gdy wybrała się w podróż z Paryża do Warszawy przez Poznań. Miała nadzieję, że zdąży dojechać przed porodem, ale w czasie podróży, 20 minut przed dojazdem do Poznania, rozpoczął się poród.

To było niezwykłe doświadczenie tak dla samej rodzącej, jak i dla pasażerów. Martyna Madejak z biura prasowego FlixBusa, opisała wydarzenie dla portalu “eDziecko”. Trzy pasażerki zaopiekowały się rodzącą, reszta pasażerów trzymała kciuki, zwłaszcza słysząc krzyki podczas porodu. Kierowcy zachowali spokój i natychmiast zadzwonili na numer alarmowy, by powiadomić o sytuacji. Dzięki nim na dworcu w Poznaniu na młodą mamę i jej dziecko już czekała karetka.

Na szczęście poród odbył się szybko i bez komplikacji – i młoda mama dojechała do Poznania już z synkiem. Tu zajęli się nią medycy, a autobus, po uporządkowaniu pojazdu, ruszył w dalszą drogę. Warto dodać, że jak zapewnił na Twitterze Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa, maluch do 18 roku życia będzie mógł za darmo jeździć FlixBusem. Szczegóły organizacyjne zostaną przekazane jego mamie, gdy już dojdzie do siebie po nietypowym porodzie.

Podziel się: