Tradycyjnie już mamy korki na S11 od Gądek, na S5 przed węzłem Poznań-Wschód, spowolniony ruch na miejskim odcinku A2, a na DK11 nadal odczuwalne są skutki porannego wypadku w Brodowie. Uważajcie na drogach!

Uważać trzeba także na S11 w kierunku Obornik oraz na Lechickiej i Naramowickiej, gdzie trwa budowa nowego układu drogowego. Wyjątkowo płynnie dziś ruch się odbywa Niestachowską i Dąbrowskiego.

Utrudnienia można napotkać dziś także już w samym Poznaniu. Tradycyjnie ostrożnie trzeba się poruszać wokół ronda Rataje i odstać swoje w korku na Królowej Jadwigi. Od dziś obowiązuje zmiana organizacji ruchu na Wildzie z powodu przebudowy węzła komunikacyjnego przy rynku Wildeckim. Kierowcy muszą tam korzystać z objazdów i to też powoduje trochę zamieszania na Górnej i Dolnej Wildzie oraz Wierzbięcicach, Przemysłowej i 28 Czerwca 1956.

Zakład Robót Drogowych prowadzi dziś prace drogowe na ulicach Kutrzeby i Sarmackiej. Natomiast na Hetmańskiej będą czyszczone wpusty kanalizacyjne. Na ul. Kurpińskiego, ul. Roboczej i Al. Marcinkowskiego zaplanowane są prace brukarskie, co z kolei spowoduje konieczność ustawienia wygrodzeń na jezdniach.