Reklama

Poznań: Ponad pięć tysięcy złotych za trening z Jackiem Jaśkowiakiem

Półtorej godziny trwał trening bokserski Jacka Jaśkowiaka, z Grzegorzem Smykallą, który wygrał licytację charytatywną. Prezydent Poznania zapowiedział, że jest gotowy dać się trochę pobić.

– Bardzo się cieszę, że ktoś aż tyle pieniędzy przeznaczył na ten trening. Ponad 5 tysięcy złotych poszło na tak szczytny cel, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Chcemy pokazać czym jest boks, jak wyglądają te treningi. To ma być przyjemność – mówił przed treningiem Jacek Jaśkowiak. – Może zachęcimy kolejną osobę do tej dyscypliny. Jestem gotów dać się trochę pobić albo przynajmniej poćwiczyć uniki.

Dobry humor nie opuszczał również Grzegorza Smykalla, zwycięzcy licytacji: – Jestem tragicznym bokserem. Trenuje brazylijskie jiu jitsu, które nie jest sportem uderzanym tylko chwytanym. Jesteśmy tu jednak tylko treningowo i po to, żeby sfinalizować aukcję na rzecz WOŚP.

Przy okazji Jaśkowiak zapowiedział, że w przyszłości podobne akcje są możliwe: – Jestem chętny i gotowy na wszelkie akcje charytatywne. Brałem już udział w wyścigach kolarskich, walkach z Saletą i Michalczewskim. Zawsze jak mogę coś zrobić dla innych, to jestem otwarty na tego typu propozycje – zapewnił prezydent Poznania.

Autor: SS / UMP fot. UMP