Poznań: Ponad metrowy boa dusiciel na placu zabaw! “Moda na hodowlę zwierząt egzotycznych”

Strażnicy Miejscy odłowili 1,5 metrowego boa dusciela, który zadomowił się w Lasku Piątkowskim, w okolicach placu zabaw dla dzieci.
Reklama

– Wczoraj, w godzinach popołudniowych, dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie z terenu Lasku Piątkowskiego, dotyczące dużego węża na placu zabaw – relacjonują Strażnicy Miejscy. – Gada wypatrzyły w zaroślach bawiące się dzieci. Do czasu przybycia strażników, przebywające na placu zabaw osoby zabezpieczyły teren, a w szczególności zadbano o spokój, żeby nie spłoszyć gada. Takie zachowanie zgłaszających należy wyróżnić jako wzorowe. Funkcjonariusze Eko Patrolu odłowili gada i po konsultacji z dyżurnym Centrum Zarządzania Kryzysowego, przekazali go do Straży Ochrony Zwierząt.

Strażnicy podkreślają, że nie wiadomo czy gad uciekł z hodowli, czy ktoś celowo wypuścił go na wolność. – Moda na hodowlę zwierząt egzotycznych powoduje, że takich interwencji realizujemy coraz więcej – podsumowują strażnicy.

Reklama

Źródło: Straż Miejska

Podziel się!

6
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Marta Łuczkowska
Gość
Marta Łuczkowska

strach z domu wyjść

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Place zabaw dla wszystkich ! Bez względu na gatunek !

Lukka Pok Priv
Gość
Lukka Pok Priv

,,moda na hodowle,, hahaha moda na ,,komunikacje spoleczna,,

Lena Kulińska
Gość
Lena Kulińska

Zabawa w węża nabiera innego znaczenia

Aleksandra Grzesińska
Gość
Aleksandra Grzesińska

Mieszkam blisko tego lasku,często chodzę tam na spacery. W zeszłym roku tęż widziałam tam ogromnego węża, z tego wynika ,że ktoś z premedytacją podrzuca te gady,

Marta Kulikowska
Gość
Marta Kulikowska

Kto go zostawił ? -,-