Szpital Zakaźny Szwajcarska fot. Sławek Wąchała

Poznań: Ponad dziewięć milionów wpłynęło na konto szpitala przy Szwajcarskiej!

Maseczki, kombinezony, gogle oraz inny sprzęt potrzebny do walki z koronawirusem. Wszystko to szpital im. Strusia przy Szwajcarskiej kupił za pieniądze, które wpłynęły na jego konto jako dary od Polaków z całego kraju. To już ponad 9 mln złotych!

Tylko do 7 kwietnia za ponad 3,7 mln zł z darowizn szpital kupił środki ochrony osobistej dla personelu medycznego: profesjonalne kombinezony ochronne, maski, rękawice. Pozwoliły one pracować lekarzom w czasie, gdy rządowe dostawy się opóźniały.

Ponad 445 tys. zł przeznaczono na aparat do testów na obecność koronawirusa oraz niezbędne do jego działania odczynniki. Kolejne ponad 126 tys. zł szpital wydał na kupno sprzętu medycznego i jego transport.

Niemal 300 tys. zł przeznaczono na prace budowlane w placówce. W związku z jej przekształceniem w jednoimienny szpital zakaźny, w budynku trzeba było postawić dodatkowe ścianki i zbudować śluzy, aby zapewnić bezpieczeństwo lekarzom, pielęgniarkom i pacjentom, którzy przyjeżdżają z podejrzeniem koronawirusa. Podobną kwotę przeznaczono na dodatkowe wynagrodzenia dla personelu medycznego.

Nie wszystkie darowizny zostały już wykorzystane – na rozliczenie czeka jeszcze ponad 4,1 mln zł. Te pieniądze również zostaną wydane na zakup odzieży ochronnej i sprzętu medycznego.

UMP, el

1
Dodaj komentarz

avatar
Lodzia
Lodzia

Dopiero niedawno czytałam na tenpoznan że w szpitalach chodzi personel w workach na śmieci , tyle pieniędzy i tak nie dbać o personel w szpitalach . Jak do tego dochodzi to na co idą te miliony?