Poznań: Ponad 57 proc. poznaniaków jest już zaszczepionych

Jacek Jaśkowiak pierwsze szczepienie fot. UMP
A dokładnie 57,8 proc. mieszkańców stolicy Wielkopolski. To trzeci wynik w kraju, za Warszawą 59,9 proc) i Podkową Leśną (60,7 proc). Władze miasta nadal zachęcają poznaniaków do szczepień.

Zgodnie z raportami publikowanymi na rządowej stronie (gov.pl/web/szczepienia-gmin) w Poznaniu w pełni zaszczepionych jest 307 674 osób, a pierwszą dawkę przyjęło 338 913 osób.  Jednak zdaniem prezydenta Jacka Jaśkowiaka ten wynik, choć bardzo dobry, należy jeszcze poprawić, jeśli chcemy w miarę łagodnie przejść czwartą falę pandemii. Cały czas można zapisać się na szczepienia w Poznańskim Punkcie Szczepień Powszechnych na Stadionie Miejskim oraz w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM). Do dyspozycji pacjentów jest jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson, można tu też otrzymać drugą dawkę innego preparatu i nie trzeba czekać w kolejce.

– Zachęcamy do szczepień wszystkich mieszkańców – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Dane z innych krajów jednoznacznie wskazują, że wirus powoduje mniej zgonów w tych społecznościach, w których wyszczepialność jest duża. Obecnie miasto Poznań znajduje się na wysokim, trzecim miejscu w kraju, ale możemy razem podbić ten wynik, przegonić Warszawę i Podkowę Leśną i w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Rachunek jest prosty: im więcej osób przyjmie szczepionkę teraz, tym większa szansa, że zbliżająca się kolejna fala pandemii uderzy w nas łagodniej.

Procedura umawiania się na szczepienie jest bardzo prosta. Można to zrobić w siedzibie POSUM: osobiście lub pod numerem telefonu 61 647 77 20, 690 356 436 lub na Stadionie Miejskim: pod numerem telefonu Biura Poznań Kontakt: 61 646 33 44.

Można także zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień – nr 989, wysłać SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie poprzez e-rejestrację dostępną na stronie: pacjent.gov.pl.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: