Poznań: Pomóżmy DPS-om!

UAM rektorat
Środki i preparaty do dezynfekcji, szampony, kremy do rąk, mydła, ręczniki papierowe, maseczki i rękawiczki jednorazowe oraz świeże owoce – wszystko to przyda się w poznańskich domach pomocy społecznej.

Społeczność Widzialnej Ręki UAM, Widzialnej Ręki Poznań, Fundacji Jeden Uniwersytet, oraz Fundacji PETRA Senior ruszyła ze zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów oraz równoległą – pieniężną dla pensjonariuszy i personelu poznańskich DPS-ów.

Najpilniejszą potrzebą są przede wszystkim jednorazowe maseczki i rękawiczki, a także mydła w płynie oraz świeże owoce. Potrzebne są też środki i preparaty do dezynfekcji, chusteczki nawilżające, szampony, kremy do rąk, ręczniki papierowe, pieluchomajtki oraz miód, zgrzewki wody, wafle i ciastka.

Zbiórka dla każdego DPS- u trwa tydzień. W tym tygodniu zbierane są dary dla Domu dla dzieci „Serafitki” przy ul. Św. Rocha. W kolejnych tygodniach dary zbierane będą dla DPS Sióstr Urszulanek przy ul. Pokrzywno 1 i DPS im. Bł. E. Bojanowskiego przy ul. Niedziałkowskiego.

Organizatorzy planują wesprzeć każdy z DPS-ów, który przesłał listę swoich potrzeb oraz wyraził chęć, aby uwzględnić go w akcji. Zbiórka rzeczowa zakończy się 7 czerwca.
Później zostaną rozdzielone między DPS-y dodatkowe zakupy z uzbieranych środków finansowych. Zachęcamy do wsparcia rzeczowego i finansowego.

Żywność oraz środki higieniczne można przynosić od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7 do 18 do Fundacji PETRA Senior przy ul. Z. Krasińskiego 4 w Poznaniu.

Dane do wpłaty: Fundacja Jeden Uniwersytet 35 1090 1476 0000 0001 4278 5117 z tytułem: Wsparcie dla poznańskich DPS

UAM, el

Podziel się: