Poznań: Pomoc miasta dla pracowników sanepidu

Urzędnicy z Biura Poznań Kontakt pomogą pracownikom sanepidu kontaktować się telefonicznie z osobami, które mogły mieć styczność z zakażonymi koronawirusem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, miejskie wsparcie ruszy już we wtorek, 6 października.

Codziennie urzędnicy z poznańskiego sanepidu dzwonią do setek osób, by przeprowadzić wywiady i ustalić, kto mógł mieć kontakt z ludźmi zakażonymi. Każda osoba, u której zdiagnozowano obecność patogenu, oznacza dla pracowników sanepidu kolejne dziesiątki rozmów telefonicznych.

– Przygotowujemy się do tego, by wesprzeć sanepid zarówno zasobami ludzkimi, jak i odpowiednią infrastrukturą techniczną – mówi Konrad Zawadzki, dyrektor Biura Poznań Kontakt. – Na początku oddelegujemy do tego zadania od 4 do 6 pracowników, niewykluczone jednak, że później będzie ich więcej. Szukamy również wolontariuszy, którzy mogliby w tym pomóc. W poniedziałek, 5 października, pracownicy Biura przeszli odpowiednie szkolenie w siedzibie sanepidu, by lepiej przygotować się do nowych zadań.

Pracownicy Biura Poznań Kontakt to profesjonaliści – codziennie odbierają około 4 tysięcy telefonów od mieszkanek i mieszkańców miasta. Informują klientów gdzie, kiedy, na jakim formularzu i wraz z jakimi dokumentami można złożyć właściwy w danej sprawie wniosek. Pomagają w rezerwacji wizyt w urzędzie, łączą rozmowy i odpowiadają na liczne pytania. Przygotowani są do tego, by udzielać informacji nie tylko w języku polskim, ale również angielskim i ukraińskim.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze