Poznań: Pomoc dla seniorów

senior fot. UMP
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wspiera ludzi starszych, realizując rządowy program wsparcia dla seniorów. Pomoc przewidziana jest dla osób, które skończyły 70 lat, ale w szczególnych przypadkach otrzymają ją także młodsi poznaniacy.

Celem programu jest pomoc starszym mieszkankom i mieszkańcom miasta w zorganizowaniu i dostarczeniu artykułów spożywczych i środków higieny osobistej. Osoby w wieku 70+ mogą za pośrednictwem specjalnej, bezpłatnej infolinii 22 505 11 11 zgłaszać prośbę o zrobienie zakupów i pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez pandemię.

Informacja trafia do MOPR, którego pracownicy wraz z wolontariuszami Caritas Poznań realizują usługę i kontaktują się z seniorem, by ustalić zakresu pomocy. Zrobienie i dostarczenie zakupów jest bezpłatne. Senior korzystający ze wsparcia pokrywa koszty ewentualnych zakupów.

Realizacja usługi w postaci dostarczenia zakupów nie przysługuje osobom, które korzystają z usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: