Poznań: Pomoc dla przedsiębiorców zostanie przedłużona

Poznań koronawirus fot. Sławek Wąchała
Miasto Poznań i ZKZL przedłużają obniżkę czynszów dla najbardziej poszkodowanych branż. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa i fakt, że rząd przedłużył obostrzenia.

Przedłużenie obniżki czynszów dla przedsiębiorców to już czwarte wsparcie podczas trwającej już ponad rok walki z koronawirusem. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wyszedł naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i zarekomendował rezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi kontynuację obniżek.

– Obostrzenia związane z pandemią dotykają kolejne branże – powiedział prezydent Poznania. – Zrekompensowanie strat poszkodowanym to zadanie rządu. Wiem jednak, że wielu poznańskich przedsiębiorców walczy obecnie o przetrwanie. W tej sytuacji decyzja o przedłużeniu obniżek była oczywista.

Przedsiębiorcy będą mogli nadal korzystać z miejskiego wsparcia. Ta zasada będzie obowiązywała do dnia zniesienia zakazów i ograniczeń w prowadzeniu działalności – ale nie dłużej niż do 30 czerwca 2021 roku.

Obniżka będzie zależała od rodzaju działalności: 50-procentową obniżkę czynszu uzyskają firmy, które nie mogą pracować, między innymi salony fryzjerskie i kosmetyczne, kluby fitness, teatry, kina czy kluby muzyczne. Natomiast te branże, które częściowo mogą działać, jak gastronomiczna czy turystyczna, uzyskają obniżkę czynszu w wysokości 25 proc.

Przedsiębiorcy, którzy otrzymali już obniżkę do końca marca 2021 roku, będą mogli złożyć kolejny wniosek. Wnioski mogą też złożyć ci przedsiębiorcy, którzy wcześniej nie spełnili wymagań dotyczących spadku obrotów – a teraz, niestety, już je spełniają. Obniżka ich obejmie, jeśli ich firma wykaże spadek obrotów o 25 proc. w marcu 2021 roku w stosunku do dowolnego miesiąca w 2020 roku.

Wszystkie dokumenty niezbędne do złożenia wniosku oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie ZKZL poświęconej obniżce czynszów.

ZKZL

Podziel się:

Ostatnio dodane: