Poznań: Polską będzie się jeździło łatwiej!

Polska ułatwienia fot. ZDM
Do końca września potrwają prace mające usprawnić ruch dla wszystkich użytkowników poruszających się w obrębie węzła ul. Polskiej na odcinku ul. Nowina – ul. Dąbrowskiego. Organizacja zostanie dostosowana do obecnych przepisów, pojawią się nowe sygnalizatory dla pieszych i rowerzystów.

Do najważniejszych zmian można zaliczyć likwidację sygnalizatora kierunkowego dla osób jadących od strony ul. 5 Stycznia (tzw. łącznikiem). Pozostanie możliwość skrętu w lewo poprzez sygnalizator ogólny. Dzięki temu będzie można wydłużyć czas „zielonego” światła dla wyjeżdżających z ul. Nowina w ul. Polską – bez strat dla podróżujących głównym kierunkiem (ul. Polską). To bardzo ważne szczególnie dla pasażerów komunikacji publicznej, gdyż z ul. Nowina wyjeżdża wiele autobusów.

Usprawniony zostanie również przejazd pojazdów na ul. Polskiej pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Nowina a ul. św. Wawrzyńca. Z uwagi na powstające w godzinach komunikacyjnego szczytu utrudnienia, trzeba tam dokonać korekt w organizacji ruchu i ustawieniach sygnalizacji, tak by poprawić przepustowość dla ruchu. Aby to osiągnąć zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo z ul. Polskiej w ul. Dąbrowskiego w kierunku Ogrodów (po skręcie w lewo z ul. św. Wawrzyńca lub zawróceniu nad wiaduktem). Z takiej możliwości i tak korzystało niewielu kierowców. Dojazd w rejon Ogrodów będzie możliwy poprzez ul. Nowina. Ta zmiana ułatwi przejazd dla dziesiątek pojazdów jadących od ul. Polskiej do ul. św. Wawrzyńca.

Rowerzyści zyskają nowe przejazdy rowerowe (przy przejściach dla pieszych) w obrębie skrzyżowania z ul. Nowina, a także korektę sterowania na skrzyżowaniu z ul. Dąbrowskiego, aby zminimalizować ryzyko pozostania na azylu na ul. Polskiej.

ZDM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: