Protest przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego 22.X.2020 fot. Sławek Wąchała

Poznań: Politycy PiS komentują protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego

Zdjęcia z kąśliwymi komentarzami opublikowali poznańscy politycy Prawa i Sprawiedliwości na swoich profilach po wczorajszym proteście w Poznaniu.

Od kilku dni w Poznaniu odbywają się protesty przeciwko kontrowersyjnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Podczas ostatniego, wczoraj wieczorem, jego uczestnicy dotarli pod biuro Prawa i Sprawiedliwości, zostawiając tam transparenty i powieszone wieszaki.

“Wczoraj wieczorem biuro odwiedzili piewcy tolerancji i konstytucji” – skomentował to wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk. – Ich szacunek do innych i zdolność do rozmowy wygląda tak jak na załączonych zdjęciach”.

Natomiast radna Klaudia Strzelecka dodała, również prezentując te same zdjęcia, że “O życiu drugiej osoby nie może decydować inna. Życie jest największą wartością. Także te chore czy niepełnosprawne. Obrońcy konstytucji a jednocześnie wandale. I to w imię zabijania bezbronnych”.

Przypomnijmy, że chodzi o wczorajszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z Konstytucją.

el

3 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze