Politechnika Poznańska, fot. PP

Poznań: Politechnika Poznańska dostanie 13 mln zł

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zdecydował przekazać Politechnice Poznańskiej z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014- 2020 na realizację projektu pn. „AEROSFERA. Lotnisko rzeczy”.

Uczelnia zrealizuje projekt o łącznej wartości blisko 22 mln zł we współpracy z Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk (Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym), Aeroklubem Poznańskim im. Wandy Modlibowskiej oraz Andrzejem Szymańskim „LARS”.

Projekt przewiduje inwestycje, które przyczynią się do zwiększenia potencjału badawczego PP i PCSS w ramach takich obszarów innowacyjnych jak eksploatacja i zastosowanie Bezzałogowych/Załogowych Statków Powietrznych i przestrzeni laboratorium B+R czy bezpieczeństwo i ochrona funkcjonowania lotniska. Celem projektu jest przede wszystkim wyposażenie lotniska w Kąkolewie w infrastrukturę naukowo-badawczą do realizacji prac w obszarze B+R dla potrzeb transportu lotniczego, eksploatacji użytkowej, logistyki, monitorowania, nadzoru oraz neutralizacji zdarzeń i katastrof.

Przedsięwzięcie poznańskiej uczelni wpisuje się w ramy Działania 1.1 „Wsparcie infrastruktury B+R w sektorze nauki” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Dotychczas Zarząd Województwa Wielkopolskiego zatwierdził dofinansowanie w tym obszarze o łącznej kwocie ponad 52,5 mln zł.

26 listopada o godz. 12.00 Marszałek Marek Woźniak, w imieniu instytucji zarządzającej WRPO 2014+, podpisze w tej sprawie umowę z prof. dr. hab. Tomaszem Łodygowskim, Rektorem PP.

UMWW, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze