nowy sprzęt od miasta 8 fot. policja

Poznań: Policyjni wodniacy mają nowy sprzęt. Od władz miasta

Nowy samochód terenowy z łodzią motorową na przyczepie – taki prezent dostali policjanci z komisariatu wodnego od władz Poznania. Dla funkcjonariuszy ten sprzęt to istotne wsparcie techniczne w codziennej służbie.

Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się dziś w komisariacie wodnym policji w Poznaniu. W imieniu władz Poznania prezent przekazał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Jaśkowiaka – na ręce insp. Piotra Mąki, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Symboliczne kluczyki do nowego pojazdu z rąk Prezydenta odebrała policjantka pełniąca na co dzień służbę w komisariacie wodnym.  Insp. Piotr Mąka w podziękowaniu za współpracę z władzami Poznania, wręczył zastępcy prezydenta okolicznościowy ryngraf oraz medal z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Samochód terenowy ISUZU D-MAX ma silnik o pojemności 1.9 i moc 163 KM. Został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów. Łódź motorowa Brema V-850 to aluminiowa jednostka pływająca płaskodenna. Charakteryzuje się lekką wagą i dużą stabilnością. Jest to łódź idealna na rzeki oraz inne trudno dostępne akweny. Zestaw ten został zakupiony za pieniądze przekazane przez Urząd Miasta Poznania oraz z budżetu Policji w ramach programu 50 na 50. Wartości inwestycji to 260 tys. zł.

Otrzymany sprzęt to ważny element mający wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców Poznania oraz funkcjonowanie policji, będąc kolejnym, znaczącym wzmocnieniem technicznym funkcjonariuszy w codziennej służbie.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze