poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poznań: Policjanci weszli na salę rozpraw i chcieli wylegitymować sędzię. “Zupełnie niedopuszczalne”

Do kuriozalnej sytuacji doszło dwa dni temu w Poznaniu. Policjanci weszli na salę rozpraw i próbowali wylegitymować sędzię, która prowadziła rozprawę.

Funkcjonariusze zostali wezwani na teren sądu przez mężczyznę, który chwilę wcześniej brał udział w procesie alimentacyjnym. Ów mężczyzna zarzucił sędzi znieważenie. W tym momencie policjanci mieli wejść na salę rozpraw i próbować wylegitymować sędzię.

– Sąd wykonywał w tym czasie czynności urzędowe i legitymowanie sędziego, którego dane personalne są widoczne na wokandzie, która znajduje się przed salą rozpraw oraz na tabliczce, która zgodnie z przepisami, stoi teraz przed każdym sędzią na stole sędziowskim, jest zupełnie niedopuszczalne – podkreśla sędzia Aleksander Brzozowski, rzecznik Sądu Okręgowego w rozmowie z Radiem Poznań. – Sędzia była w trakcie wykonywania swoich czynności służbowych. Sędzia była sądem, występowała jako organ sprawujący wymiar sprawiedliwości razem z pozostałymi członkami składu orzekającego.

Za zachowanie policjantów w tej sytuacji przepraszał już wczoraj Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskiej policji. Dzisiaj zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające w sprawie zachowania policjantów. Mają w tej sprawie zostać wyciągnięte konsekwencje służbowe.

Źródło: Radio Poznań

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Policjanci weszli na salę rozpraw i chcieli wylegitymować sędzię. "Zupełnie niedopuszczalne"