policja fot. FB

Poznań: Policjanci w końcu się biorą za głośne motocykle. “Cisza i spokój. Każdy tego potrzebuje.”

Policjanci z Poznania mają nową broń, która pozwoli walczyć z modyfikowanymi układami wydechowymi – sonometr.

Na problem z głośnymi samochodami i motorami mieszkańcy Poznania skarżą się od dłuższego czasu. Problem był szczególnie uciążliwy w centrum miasta, gdzie motocykliści lubili sobie “poszaleć” w weekendy, uniemożliwiając mieszkańcom odpoczynek. I to właśnie w centrum policja zaczęła pierwsze kontrole z pomocą nowego urządzenia.

Dodatkowym wyposażeniem policjanci pochwalili się na facebooku. – Cisza i spokój. Każdy tego potrzebuje. Dlatego eliminujemy nadmierne decybele z poznańskich ulic. Sonometr to nasza kolejna broń w walce z modyfikowanymi układami wydechowymi – napisali funkcjonariusze z Poznania.

Pozostaje mieć nadzieję, że nowe urządzenie faktycznie pomoże w walce z nadmiernym hałasem w centrum miasta, który celowo generuje część motocyklistów.

16
Dodaj komentarz

avatar
Tomasz Kania
Tomasz Kania

Brawo! Gdy mieszkałem w centrum motocykliści jechali na pełnym gazie po wąskich uliczkach- hałas był ogłuszający – o odpoczynku w weekend nie było mowy.

Maria Kistowska
Maria Kistowska

Nareszcie, Grunwaldzka też mogła by być kontrolowana w godzinach wieczornych

Henryk Olejniczak
Henryk Olejniczak

NARESZCIE !!! NARESZCIE !!! ? Mieszkam przy skrzyżowaniu Arciszewskiego Hetmańska Reymonta teraz lato okna otwarte a oni bez tłumików gaz do dechy … ☹️??

hmm?
hmm?

czekałem 3 tygodnie temu na peronie 2a, tj pod Mostem Dworcowym o 22:30 pół godziny na pociąg. W tym czasie ktoś motocyklem właśnie takim przerobionym bez zachowania jakichkolwiek norm hałasu jeździł w kółko – Most Dworcowy, Aleja Niepodległości, Św. Marcin, Kaponiera i znów na most. Stojąc na peronie cały czas był huk. Ryk niesamowity – natomiast jedno zasługuje na uwagę. To był piątek wieczór, przez pół godziny w centrum podobno pół milionowego miasta nie było ani jednego patrolu. Nikogo, kto by zatrzymał idiotę. A przecież w centrum też są ludzie, którzy mieszkają, są hotele, etc. Dla mnie to kolejna porażka organizacyjna miasta.

Agnieszka Ratajczak
Agnieszka Ratajczak

????