ul. św. Jerzego fot. ZDM

Poznań: Policja znalazła kobietę, która potrąciła rowerem 16-latkę

Poznańscy policjanci znaleźli już kobietę, która 11 maja potrąciła rowerem nastolatkę, szarpała ją za włosy i popychała. Sprawczyni zdarzenia szukała cała Wilda, bo właśnie tam doszło do tego wypadku.

Przypomnijmy: 11 maja około godziny 8.20 16-letnia Maja, która niedowidzi, szła właśnie do szkoły ulicą św. Jerzego na Wildzie, gdy wjechała w nią rowerem kobieta w średnim wieku. W dodatku nie dość, że potrąciła dziewczynę tak, że ta się przewróciła, to jeszcze miała ją szarpać za włosy i popychać. A później wsiadła na rower i odjechała.

Maja ma poranione kolana, ręce i twarz, boli ją też głowa. Jej rodzice zgłosili sprawę na policję, a ta błyskawicznie namierzyła sprawczynię zdarzenia. Kobieta jeszcze dziś zostanie przesłuchana przez prokuratora, a policja zamierza złożyć wniosek o objęcie jej policyjnym nadzorem.

Jak informuje Radio Poznań, stanowisko w tej sprawie zajął też Polski Związek Niewidomych, apelując do osób jeżdżących rowerami i hulajnogami, by pamiętały o tym, że ich pojazdy są praktycznie niesłyszalne, więc osoby niewidome lub słabowidzące, które nie są w stanie ich zobaczyć, są szczególnie zagrożone.

Źródło: Radio Poznań