ul. św. Jerzego fot. ZDM

Poznań: Rowerzystka potrąciła niedowidzącą dziewczynę. Szuka jej cała Wilda!

Kobieta jadąca bordowym rowerem z fotelikiem dziecięcym potrąciła niedowidzącą nastolatkę na chodniku, przewróciła ją, szarpnęła ją za włosy, a na koniec obrzuciła wyzwiskami. Bliscy dziewczyny zgłosili sprawę policji i sami też szukają agresywnej rowerzystki.

Wszystko wydarzyło się 11 maja około godziny 8.20 na ulicy św. Jerzego, przy skrzyżowaniu z Wierzbięcicami. 16-letnia Maja szła właśnie do szkoły. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, Maja jest osobą niedowidzącą, w związku z czym zazwyczaj w dotarciu do szkoły pomaga jej któraś z koleżanek, ale akurat tego dnia szła sama chodnikiem do szkoły.

I właśnie wtedy w dziewczynę dosłownie wjechała kobieta jadąca bordowym rowerem z fotelikiem dziecięcym. I nie dość, że wjechała, choć jak wiadomo, po chodniku rowerem jeździć nie wolno poza ściśle określonymi przypadkami, których rowerzystka akurat nie spełniała. Kobieta potrąciła Maję, przewróciła ją, a dodatkowo szarpnęła za włosy i zwyzywała. Na pomoc dziewczynie ruszył przechodzący 13-latek, który był także świadkiem całego zdarzenia i wtedy rowerzystka odjechała.

Maja ma zdartą skórę na kolanach, łokciu i czole, poobijaną twarz i ręce, skarży się na ból głowy. Sprawa została zgłoszona policji, ale mieszkańcy Wildy postanowili zaapelować też o pomoc w mediach społecznościowych, by znaleźć agresywną rowerzystkę. Kobieta poruszała się bordowym rowerem wyposażonym w seledynowe krzesełko dla dziecka z odblaskami. osoby, które mogą udzielić o niej informacji, mogą się kontaktować z organizatorami akcji na Facebooku Nieformalnej Grupy Wildeckiej lub powiadomić policję: 47 77 125 49 w godz. 7-15 lub 47 77 125 11 czynny całą dobę.