wtorek, 5 grudnia, 2023

Poznań: Policja ustaliła podejrzanych o pobicie 9-latka z Ukrainy

16-latek i 14-latek są podejrzani o pobicie 9-letniego chłopca z Ukrainy na Rynku Łazarskim. Starszy z nich był już przesłuchany przez policję, a na przesłuchaniu stawił się z rodzicami. Drugi dopiero zostanie przesłuchany.

Przypomnijmy, że chłopiec został pobity 13 września, prawdopodobnie wskutek wcześniejszej kłótni z nastolatką, która wezwała na pomoc kolegów. Chłopca podczas jazdy na rowerze zaatakowała grupa około 15 nastolatków, ale dwóch z nich wykazało się największą agresją wobec chłopca. Funkcjonariusze mogli to stwierdzić po analizie nagrań z monitoringu miejskiego, na których doskonale widać przebieg całej awantury.

Jak poinformował wczoraj Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, identyfikacja napastników nie przedstawiała większego problemu i funkcjonariuszom szybko udało się ustalić personalia winowajców, zwłaszcza tych najbardziej agresywnych. W efekcie 16-latek już stawił się na komisariacie z rodzicami i został przesłuchany, teraz takie przesłuchanie czeka 14-latka.

Po zebraniu całej dokumentacji zostanie ona przekazana do Sądu Rodzinnego z wnioskiem o wszczęcie postępowania, jak poinformował rzecznik policji.

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Policja ustaliła podejrzanych o pobicie 9-latka z Ukrainy