Poznań: Policja szuka świadków przejechania kaczątek na Dolnej Wildzie

policja fot. Sławek Wąchała
Zdarzenie miało miejsce 1 lipca na Dolnej Wildzie na wysokości Lidla. Kierowca samochodu marki Audi przejechał przechodzące przez ulicę kaczki. Policjanci szukają świadków tego zdarzenia.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Wildzie zajmują się sprawą zdarzenia, do którego doszło 1 lipca około godziny 19.50 na Dolnej Wildzie 441 w Poznaniu. Kierujący białym Audi A8 z czarnymi, szprychowymi felgami o obniżonym nadwoziu, najechał na przechodzącą przez ulicę kaczkę z kaczętami. Dwoje kacząt zginęło. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.

Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna po przejechaniu węzła autostradowego Poznań – Luboń widział przechodzące zwierzęta, ale mimo to znacznie przyspieszył, zaczął trąbić – po czym w nie wjechał. Po tym zdarzeniu, nie zatrzymał się, ale odjechał w kierunku centrum Poznania.

Wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na ten temat, a w szczególności kierowcy, którzy mogli mieć na wyposażeniu pojazdu rejestrator obrazu, który nagrał moment samego zdarzenia prosimy o kontakt z Komisariatem Policji Poznań – Wilda pod numerem telefonu 47 77-125-49 (w godz. 7.30-15.30) lub 47 77-125-11 lub 112 – czynnymi całą dobę.

KMP Poznań

Podziel się: