Poznań: Pojawi się nowa zieleń na Łazarzu!

Małeckiego fot. ZDM

Już w tym tygodniu ZDM rozpocznie remont chodnika na ul. Małeckiego, na odcinku pomiędzy ulicami Strusia i Gąsiorowskich. A przy okazji nasadzi ponad 7,5 tysiąca roślin.

Rozpoczyna się kolejna odsłona metamorfozy ul. Małeckiego. Zmiany zaczęły się już kilka tygodni temu, w związku z wdrażaniem Strefy Płatnego Parkowania. Zmienił się sposób parkowania, chodniki zostały uwolnione od parkujących aut i piesi mogą wreszcie normalnie przejść chodnikiem. Niestety, uwolnienie chodników od samochodów pokazało też, jak bardzo są zniszczone przez całe lata parkowania na nich.

Dlatego już w tym tygodniu rozpocznie się remont chodnika przy ulicy Małeckiego, dzięki czemu już pod koniec listopada piesi będą mogli skorzystać z równej, bezpiecznej i wygodnej nawierzchni z płyt betonowych. Przy jezdni i budynkach będzie dodatkowo ułożona opaska o szerokości pół metra, z kostki kamiennej. Z tego samego materiału zostaną wykonane zjazdy do posesji.

Na tym samym odcinku ulicy będą kontynuowane prace z nasadzeniami zieleni. W przydrożnych pasach zostanie posadzonych 19 wiązów, ponad 600 sztuk róż, trzmielin, irg i bylin, a także 7000 roślin cebulowych, głównie hiacynty. Nasadzenia objęte będą 2-letnim okresem pielęgnacji gwarancyjnej.

Roboty budowlane na ul. Małeckiego rozpoczną się 15 września i w pierwszej kolejności obejmą wschodnią stronę ulicy na odcinku od ul. Strusia do ul. Kanałowej. Następnie wykonawcy przeniosą się na odcinek od ul. Kanałowej do ul. Gąsiorowskich. Kolejne etapy to prace po zachodniej stronie ul. Małeckiego: najpierw od ul. Gąsiorowskich do ul. Kanałowej, a potem od ul. Kanałowej do ul. Strusia. Podczas remontu należy spodziewać się utrudnień w ruchu, a na poszczególnych odcinkach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, o czym informować będą znaki drogowe. Zachowana zostanie możliwość dojścia i dojazdu do posesji dla mieszkańców ul. Małeckiego.

Remont i nasadzenia zieleni na ul. Małeckiego kosztować będą łącznie 1,2 miliona złotych i są w większości finansowane z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Źródło: ZDM

Podziel się: