Poznań: Pogoda na tydzień 5-11 sierpnia

Ciepło, bardzo ciepło i wilgotno. Taką pogodę zapowiadają na ten tydzień w Poznaniu synoptycy. Osobom z chorobami układu oddechowego i układu krążenia ten tydzień może dać się we znaki.

Poniedziałek, 5 sierpnia, przyniósł temperaturę do 26°C oraz zachmurzenie małe i umiarkowane. Wiał słaby, zachodni wiatr, który w nocy zmieni kierunek na południowy. W nocy miejscami może pokropić deszcz, a temperatura spadnie do 16 stopni.

Wtorek,6 sierpnia, będzie cieplejszy – temperatura w ciągu dnia sięgnie 28°C. Niestety, nie będzie to pogodny dzień – synoptycy przewidują zachmurzenie duże i umiarkowane z przelotnymi opadami deszczu. Wiatr południowo-zachodni, w czasie deszczu porywisty nawet do 70 km na godzinę. W nocy temperatura spadnie do 17°C i także może popadać.

Środa 7 sierpnia i czwartek 8 sierpnia będą deszcze, zwłaszcza w środę może padać dość intensywnie. na szczęście będzie ciepło – temperatura w ciągu dnia będzie wynosiła nawet 25°C, co przy dużej wilgotności powietrza może być uciążliwe dla osób z chorobami układu oddechowego i układu krążenia. W nocy temperatura spadnie do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W piątek, 9 sierpnia, synoptycy zapowiadają poprawę pogody. Słońce wyjrzy zza chmur i przestanie padać, a termometry pokażą nawet 26°C. W sobotę będzie jeszcze cieplej – nawet do 28°C. Będzie wiał słaby, zachodni wiatr. W nocy temperatura spadnie do do 17°C.

W niedzielę 10 sierpnia również ciepło, do 26°C, zachmurzenie małe i umiarkowane, wiatr południowo-zachodni. W nocy temperatura spadnie do 14°C, może też popadać.

W następnym tygodniu temperatury będą już niższe, czeka nas też więcej deszczu. Kto więc chciałby poleniuchować na plaży – powinien korzystać z przebłysków słońca w tym tygodniu.

Mat. pras., el

Dodaj komentarz

avatar