Jeżyce poduszki wyspowe fot. ZDM

Poznań: Poduszki wyspowe na Jeżycach

Dla bezpieczeństwa pieszych na czterech jeżyckich ulicach montowane są poduszki wyspowe. Mają zapewnić większe bezpieczeństwo, szczególnie przy skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych.

Rozwiązania, które sprawdziły się w innych częściach Poznania, zapewnią bezpieczeństwo pieszym na ul. Kościelnej (przed przejściem dla pieszych, w pobliżu numeru 42), ul. Mylnej (pośrodku odcinka ul. Jeżycka – ul. Poznańska), ul. Strzałkowskiego (od południowej strony skrzyżowania z ul. Mansfelda) oraz na ul. Sienkiewicza (od zachodniej strony skrzyżowania z ul. Reja).

Przypomnijmy, że o działania zwiększające bezpieczeństwo na tych ulicach i ograniczające prędkość samochodów od dłuższego czasu walczą osiedlowi radni – jak o tym informowaliśmy. We wszystkich tych miejscach ruch kołowy jest tak intensywny, że piesi mają problem z przejściem na drugą stronę ulicy, przy czym większość kierowców znacznie przekracza dozwoloną prędkość, co dodatkowo zwiększa niebezpieczeństwo.

Radni próbowali skłonić policję do częstszego karania mandatami kierowców potrafiących jechać wąską ulicą poznańską nawet ponad 100 km na godzinę.Teraz pomogą im progi zwalniające, które skutecznie wymuszają na kierowcach ograniczenie prędkości. Dzięki temu piesi będą mogli czuć się bezpieczniej przechodząc przez jezdnię. i to właśnie Rada Osiedla Jeżyce przekazała środki na ten cel w wysokości około 45 tysięcy zł.

Dodatkowo przy dojeździe do progów prędkość ograniczana jest do 30 km/h. Same poduszki są tak skonstruowane, że mogą przez nie przejeżdżać autobusy lub karetki.

ZDM, el

2
Dodaj komentarz

avatar
Poznaniak 107
Poznaniak 107

Zastosowanie tych “poduszek” niszczy nadwozie. Zamontowane na Łazarzu (ulice Matejki, Kasprzaka) totalnie spowalniają ruch, nie wiem kto to wymuslił żeby na odcinkach ok 50metrow robić ograniczenia do 30km/h ! Takie podejście 1-niszczy samochód, 2 -powoduje szybsze zużycie klocków hamulcowych, 3 -jest nie Ekologiczne -samochod musi hamować po czym znowu rozpędziec się przez co jest więcej spalin -wystarczy chwilę przy takiej poduszce postać!!! Współczucia ludziom którzy przy takich “poduszkach” mieszkają!

Penerek
Penerek

Dziady w maluszkach podskakują a pany w 2 tonowych terenówach pędzą