Poznań: Poduszki wyspowe na Jeżycach

Jeżyce poduszki wyspowe fot. ZDM
Dla bezpieczeństwa pieszych na czterech jeżyckich ulicach montowane są poduszki wyspowe. Mają zapewnić większe bezpieczeństwo, szczególnie przy skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych.

Rozwiązania, które sprawdziły się w innych częściach Poznania, zapewnią bezpieczeństwo pieszym na ul. Kościelnej (przed przejściem dla pieszych, w pobliżu numeru 42), ul. Mylnej (pośrodku odcinka ul. Jeżycka – ul. Poznańska), ul. Strzałkowskiego (od południowej strony skrzyżowania z ul. Mansfelda) oraz na ul. Sienkiewicza (od zachodniej strony skrzyżowania z ul. Reja).

Przypomnijmy, że o działania zwiększające bezpieczeństwo na tych ulicach i ograniczające prędkość samochodów od dłuższego czasu walczą osiedlowi radni – jak o tym informowaliśmy. We wszystkich tych miejscach ruch kołowy jest tak intensywny, że piesi mają problem z przejściem na drugą stronę ulicy, przy czym większość kierowców znacznie przekracza dozwoloną prędkość, co dodatkowo zwiększa niebezpieczeństwo.

Radni próbowali skłonić policję do częstszego karania mandatami kierowców potrafiących jechać wąską ulicą poznańską nawet ponad 100 km na godzinę.Teraz pomogą im progi zwalniające, które skutecznie wymuszają na kierowcach ograniczenie prędkości. Dzięki temu piesi będą mogli czuć się bezpieczniej przechodząc przez jezdnię. i to właśnie Rada Osiedla Jeżyce przekazała środki na ten cel w wysokości około 45 tysięcy zł.

Dodatkowo przy dojeździe do progów prędkość ograniczana jest do 30 km/h. Same poduszki są tak skonstruowane, że mogą przez nie przejeżdżać autobusy lub karetki.

ZDM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: