Poznań: Pobiegnij dla tygrysów!

Kan, fot. Zoo Poznań
Gogh i Kan mają się coraz lepiej, zaaklimatyzowały się na nowym wybiegu – choć Kan nie bez problemów. Kto chciałby wesprzeć tygrysy, może jutro dla nich… pobiec. Nad Rusałką.

Kan i Gogh w nowym miejscu nie tylko widzą się wzajemnie na wybiegach zewnętrznych, ale i w kotnikach. Pracownicy zoo mają nadzieję, że w przyszłości uda się je połączyć. Na razie tygrysy spędzą zimę na adaptowaniu się do świata, siebie nawzajem i rehabilitacji, a ekipa zoo będzie w tym czasie budowała dla nich docelowy wybieg z basenem, przy tygrysiarni.

– To, że Gogh przeżył, jest cudem – opowiada Małgorzata Chodyła, rzeczniczka prasowa poznańskiego ogrodu. – Jego szanse przy operacji oceniono jedynie na kilka procent. Jest cały czas na diecie, powoli odbudowywany. Nerki i wątroba już zawsze będą u niego gorzej pracowały. Ale jest tak kochanym, łagodnym i cierpliwym pacjentem, że grzecznie zjada wszystkie leki. Przenosiny zniósł właściwie.. bez stresu. Kan ma poważne problemy ortopedyczne, źle reaguje też na każdy nowy bodziec, bardzo stresuje się, często odpowiada ze strachu agresją. Dlatego nie możemy na tym etapie dawać im zabawek.

Oba tygrysy są zwierzętami specjalnej troski. Teraz wygrzewają się, kotniki są bardzo ciepłe, a leżyska w nich umieszczone niżej, żeby łatwo było takiemu nie do końca sprawnemu kotu zejść i wejść. Podłoga ma warstwę antypoślizgową. Kolejny etap za kilku dni – wyjście na wybieg z drapakami, trawą i widokiem na jezioro…

Kto chciałby dodatkowo jeszcze wspomóc poznańskie tygrysy, może wziąć udział w biegu charytatywnym „Pobiegnij dla Tygrysów z poznańskiego ZOO!”. Bieg rozpocznie się 29 grudnia o 11.00 nad Rusałką, a jego trasa wynosi 5 km, które każdy biegacz będzie mógł pokonać własnym tempem.

Jest jeden warunek – aby dołączyć do wspólnego wybiegania, należy do dnia 27 grudnia wpłacić kwotę 40 zł na konto poznańskiego zoo. To konto, które oficjalnie podawane jest na stronie Zoo Poznań:

Miasto Poznań, Ogród Zoologiczny w Poznaniu, ul. Kaprala Wojtka 3, 61-063 Poznań
98 1020 4027 0000 1602 1441 7713
Dopisek: CISNA I JEJ PRZYJACIELE

Wpłaty nie będą weryfikowane, w takich sytuacjach liczy się uczciwość, chęć niesienia pomocy i miłość do zwierzaków. A pamiętajmy, że wpłaty pomogą wybudować nowy wybieg dla Gogha i Kana.

Zoo Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: