Poznań: Po mieście będą kursować minibusy

minibus fot. MPK
Mieszczą do 35 pasażerów i będą kursowały tam, gdzie trzeba dowieźć pasażerów do węzła komunikacyjnego lub w obrębie osiedli. Na poznańskich ulicach pojawią się minibusy Mercus. Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg.

– Niewielkie autobusy dzięki swoim gabarytom dadzą możliwość przewozu osób w rejonach, które dziś m.in. z uwagi na nośność i szerokość drogi nie mogą liczyć na obsługę komunikacyjną. W tym zakresie MPK Poznań dostosowuje swój tabor do wymogów i planów organizatora transportu publicznego – mówi Wojciech Tulibacki, prezes Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o.

ZTM zamierza uruchomić kolejne linie, których zadaniem będzie dowiezienie pasażerów do węzłów komunikacyjnych oraz zapewnienie transportu w obrębie osiedli. W związku z tymi planami poznański przewoźnik przeprowadził postępowanie przetargowe na zakup pięciu minibusów. Oferty złożyli trzej wykonawcy. Najtańsza z nich – przedstawiona przez Truck Export-Import Wynajem Sp. z o. o. – została oceniona jako najbardziej korzystna.

Wykonawca zaproponował minibusy Mercus (na bazie Mercedesa Sprintera) o całkowitej masie dopuszczalnej 7 ton i długości 7,95 m. Każdym z pojazdów będzie mogło podróżować 41 pasażerów. Minibusy będą wyposażone w klimatyzację, monitoring oraz system informacji pasażerskiej. W świetle drugich drzwi (dwuskrzydłowych) pojazdy będą niskopodłogowe, wyposażone zostaną także w rampę ułatwiającą korzystanie z przejazdu osobom z niepełnosprawnościami.

Nowe minibusy mają być dostarczone do MPK Poznań w czwartym kwartale tego roku.

MPK

Podziel się:

Ostatnio dodane: