Poznań: Po-Dzielnia zaprasza na plac Wielkopolski

plac Wielkopolski
Lokal Po-Dzielni jest nieczynny z powodu pandemii, jednak ponieważ nie brakuje osób, którym potrzeba jest odzież – Po-Dzielnia dziś wychodzi w plener. Będzie ją można dziś spotkać na placu Wielkopolskim od 9.00 do 13.00.

Po-Dzielnia to wyjątkowe miejsce na Głogowskiej, gdzie można się podzielić tym, co jest nam już niepotrzebne i zostawić je tam dla potrzebujących. Jednak od ponad roku Po-Dzielnia jest zamknięta jak wszystkie inne tego rodzaju ośrodki z powodu pandemii.

Ale potrzebujących nie ubywa, dlatego działacze Po-Dzielni postanowili wyjść w teren. Przy okazji świętowania Dnia Ziemi już drugi raz będą wydawać odzież potrzebującym na placu Wielkopolskim na jednym ze straganów – dzięki pomocy firmy Targowiska.

Pierwsza terenowa akcja odbyła się 9 stycznia i cieszyła dużym powodzeniem. A ponieważ pandemia nie odpuściła – działacze Po-Dzielni postanowili ją powtórzyć.

Akcja odbywa się między 9.00 a 13.00 i w tym godzinach może tam przyjść każdy, komu potrzebna jest odzież. Warto dodać, że akcja polega wyłącznie na wydawaniu odzieży, a nie jej przyjmowaniu.