Poznań: Pływalnie letnie zaczynają działać. Będzie drożej niż rok temu

pływalnia Chwiałka fot. POSiR

25 czerwca zostanie otwarta pływalnia w parku Kasprowicza, a 26 czerwca – pływalnia na Chwiałce. Tradycyjnie z początkiem wakacji ruszają letnie pływalnie w Poznaniu. W tym jednak za przyjemność wypoczynku na basenie trzeba będzie zapłacić drożej.

„Na obu letnich pływalniach POSiR można popływać w 50-metrowym basenie sportowym, korzystać ze zjeżdżalni oraz brodzika wyposażonego w wodne atrakcje dla dzieci” – zachwalają Poznańskie Ośrodki Sportu i rekreacji, które zarządzają obiektami. – „Wokół pływalni odwiedzający znajdą trawiastą przestrzeń do plażowania. Na miejscu wypożyczą również leżaki. Pobyt na letnim basenie można urozmaicić dodatkowymi aktywnościami. Zarówno na Chwiałce, jak i na Łazarzu jest możliwość pogrania w siatkówkę plażową i poćwiczenia na urządzeniach do street workoutu”.

Kompleks na Chwiałce będzie czynny w godzinach 9.00-19.00, a w parku Kasprowicza w godzinach 9.00-20.00. Dodatkowo pływalnia Kasprowicza udostępni basen 50-metrowy osobom zainteresowanym treningiem pływackim w godzinach 7.00-9.00.

Koszt wstępu na basen letni to 20 zł za bilet normalny (w ubiegłym roku było 14 zł), natomiast za bilet ulgowy zapłacimy 14 zł – a było 10 zł. POSiR przypomina wprawdzie, że ma też nowość – bilety happy hours za 10 zł, które będzie można kupić po godzinie 18.00. Kupując karnet na 10 wejść także się zyskuje, bo ma się 10 procent rabatu. A posiadacze karty OK Poznań mają w czasie sezonu prawo do jednego wejścia na pływalnię za 1 zł.

Podziel się: