Poznań: Pluszowe miśki na… drzewie

misie na drzewie fot. SMMP

Czy to performance czy instalacja artystyczna? Zdumieni strażnicy miejscy podczas obchodu na jednym z drzew na Świerczewie zauważyli pousadzane pluszowe misie.

Po zbadaniu sprawy okazało się, że miśki zostały wyjęte z pobliskiego pojemnika na odzież i posadzone na drzewie. Dlaczego? Nie wiadomo, ale ta „instalacja” jeszcze powiększyła bałagan panujący wokół kontenera na używaną odzież.

Jak zwracają uwagę strażnicy miejscy, takie kontenery stoją w wielu punktach Poznania. Niestety, często panuje wokół nich wielki bałagan i przy kontenerze na Czeremchowej nie było inaczej: ubrania porozrzucane były dookoła kontenera, a wokół pojemnika zauważyć można było także i inne śmieci, które w ogólnie nie powinny się tam znaleźć.

Strażnicy z Wildy nie znaleźli na pojemniku naklejki z informacją o nazwie firmy czy instytucji – ale kontener stał na terenie jednego ze sklepów. Funkcjonariusze porozmawiali o sytuacji z kierownikiem sklepu, który zobowiązał się posprzątać teren. Po przeprowadzonej kontroli okazało się, że pojemnik zniknął, a teren został uprzątnięty.

Źródło: SMMP

Podziel się: