Poznań: Plenerowe widowisko nad Młyńskim Stawem. Ponad stu uczestników!

Poznańskie Wianki 2021 kakofoNIKT, Chór Pogłosy i Nam Tara fot. Sławek Wąchała

Koncert ukraińskiej grupy Wulyk, tańce zespołów Starosłowianie i Czeremszyna, widowisko “Noc Peruna” z udziałem ponad 100 artystów i na zakończenie koncert zespołu Żywiołak. Intrygująco zapowiada się wieczór 16 lipca nad Młyńskim Stawem w Antoninku!

“Noc Peruna to słowiańskie święto ku czci boga Peruna – gromowładcy” – wyjaśniają organizatorzy widowiska. – “Święto szczególne, gdyż dotyczy najważniejszych żywiołów – ognia i wody, kultu płodności i miłości, oraz potężnych zabiegów magicznych. Tej nocy dzieją się czary i cuda, a marzenia spełniają się same”.

Podczas tego święta rozpalano ogniska, organizowano walki wojów, bo Perun jest patronem mężczyzn i wojowników. To oni więc głównie świętowali ku czci swego boga. Poszukiwano też perunowego kwiatu, obchodzono domy z pochodniami, by uchronić je przed złymi siłami, a także przed uderzeniem pioruna oraz zapewnić bezpieczeństwo i pomyślność.

“Ten czas jest wspaniałą okazją do odprawiania tajemniczych rytuałów, a także na wszelkie praktyki związane z oczyszczaniem, uzdrawianiem i sporządzania amuletów zapewniających pomyślność” – przekonują organizatorzy. – “To święto osiągnięcia równowagi pomiędzy Ogniem i Wodą – działaniem i uczuciami, to święto ucztowania przy ogniu, tańce i zabawa, wprowadzenie światła gromu w swoje życie dla wzmocnienia siebie, ochrony i magii. To również wyjątkowy czas na zapraszanie obfitości do życia”.

Widowisko, na które zaprasza Cybina TV, rozpocznie się o godzinie 18.00 na terenie restauracji „Browarna Przystań” przy ulicy Browarnej 37 przy Młyńskim Stawie w Antoninku.

Program:
18:00 Rozpoczęcie imprezy
18:10 Ukraińska Grupa Muzyczna „WULYK”
19:00 Zespół folkowy „STAROPOLANIE” oraz ukraińska grupa taneczna „CHEREMCHYNA”
20:30 Widowisko plenerowe „NOC PERUNA”
22:00 Zespół heavy folkowy „ŻYWIOŁAK”
23:00 Spektakularne widowisko pirotechniczne Teatr Ognia „NAM-TARA”
00:00 – 2:00 AFTER PARTY – L4V DJs, PERUN „LED & LASER SHOW” i jego córy

Widowisko zorganizowane jest przez Cybina TV, Stowarzyszenie Miłośnicy Doliny Cybiny, Browarna Przystań oraz Stowarzyszenie Przystanek Folwarczna. Wstęp wolny.

Podziel się: