lotto-plaza-wolnosci-2020 fot. UMP
Plaża Wolności w tym roku tradycyjnie z mnóstwem atrakcji: Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej i rozgrywki także dla amatorów. A wszystko już od 26 czerwca.

Impreza składać się będzie z dwóch części: w ostatni weekend czerwca plaża dostępna będzie dla osób, którzy siatkówkę plażową traktują jako pasję. Tydzień później – od 2 do 4 lipca – na boiska wybiegną zawodowcy, którzy powalczą o punkty rankingowe w Eliminacjach Mistrzostw Polski.

– Poprzednia edycja naszego wydarzenia pokazała, że Rusałka to wspaniałe miejsce do letnich dyscyplin sportu – mówi Damian Lisiecki, organizator Lotto Plaży Wolności Poznań 2021. – Siatkówka plażowa obroniła tam się świetnie, dlatego ponownie zapraszam kibiców w to wspaniałe miejsce.

W piątek 2 lipca, od rana odbędą się kwalifikacje do Turnieju Głównego. Ten trwać będzie przez kolejne dwa dni, by w niedzielne popołudnie wyłonić najlepsze zawodniczki i zawodników imprezy.

– Rozpoczęłyśmy sezon plażowy w Poznaniu od zwycięstwa w Chwiałce Volley 2021, z przyjemnością znów tu przyjedziemy by ponownie zmierzyć się z najlepszymi – mówi Kinga Legieta, która wraz ze swoją partnerką zajęła piąte miejsce na World Tourze w Sofii.

– Panuje tutaj świetny klimat do uprawiania siatkówki, zawsze chętnie tu wracamy. Mamy nadzieję, że pójdzie nam równie dobrze jak w maju – dodaje Aleksandra Gromadowska, reprezentantka ekstraklasowego #Volley Wrocław.

Pula nagród wynosi łącznie 24000 złotych. Dzięki temu impreza będzie trzygwiazdkowa – jest to najwyższa ranga dla Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Organizatorzy Lotto Plaży Wolności Poznań 2021 przygotowali również możliwość rywalizacji dla osób, dla których siatkówka plażowa to sposób na spędzanie wolnego czasu, ale nie są one jeszcze gotowe na walkę w Mistrzostwach Polski. W dniach 26-27 czerwca będą one miały możliwość gry w turniejach otwartych dla chętnych. W harmonogramie zaplanowano zawody w kategorii młodzieżowej, żeńskiej, męskiej i mieszanej. Więcej informacji o imprezie dostępnych jest na stronie www.feniksplay.pl.

Harmonogram LOTTO Plaży Wolności Poznań 2021:

26 czerwca: turniej młodzieżowy i par mieszanych

27 czerwca: turniej żeński i męski

2 lipca: kwalifikacje do Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej

3 lipca: turniej główny Mistrzostw Polski

4 lipca: mecze finałowe Mistrzostw Polski

UMP