Poznań: Planowana wycinka drzew na 27 Grudnia. PO zabrała głos

Okrąglak 65 lat fot. Sławek Wąchała

Platforma Obywatelska Poznań opublikowała oficjalne stanowisko w sprawie planowanej wycinki drzew na ulicy 27 Grudnia. „Dziś kolejny dzień upałów, które szczególnie dotkliwie atakują w przestrzeni miejskiej, w której cień to „towar” deficytowy” – napisali politycy PO.

Sprawa planowanej wycinki 25 leszczyn tureckich przy ulicy 27 Grudnia ze względu na zmianę geometrii jezdni oraz kolizje z infrastrukturą podziemną od kilku tygodni budzi wiele emocji. Teraz postanowili zabrać głos w tej sprawie lokalni politycy Platformy Obywatelskiej, która ma większość w Radzie Miasta Poznania.

Ich zdaniem dni, gdy temperatura powietrza przekracza 30 stopni przypominają o tym, że trzeba szanować tę zieleń, którą zasadzili i o którą dbali nasi poprzednicy. W stanowisku czytamy więc, że PO zdecydowanie opowiada się za działaniami uwzględniającymi panujące obecnie warunki klimatyczne.
„Liczymy, że Rada Konsultacyjna ds. Ochrony Środowiska i Klimatu, powołana przez Prezydenta Jacka Jaśkowiaka, szybko zajmie stanowisko i przedstawi propozycje dostosowujące aktualny projekt, tak, by uwzględniał on zachowanie istniejącego drzewostanu” – piszą politycy PO.

Stanowisko ws. wycinki przy ulicy 27 Grudnia zostało podpisane przez Bartosza Zawieję, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Poznaniu oraz Marka Sternalskiego, radnego Koalicji Obywatelskiej w RMP.

Podziel się: