Poznań: Pizzeria zbiera na premię dla zapracowanego listonosza. „Nie dostanie premii świątecznej drugi rok z rzędu!”

Tomasz i Pomidory fot. L. Łada

Pizzeria „Tomasz i Pomidory” zorganizowała zbiórkę pieniędzy dla dzielnicowego listonosza. Chce też przed świętami pomóc miejscowemu emerytowi, który ma tylko 900 zł renty. Dorzucić się może każdy!

„Od tygodnia zbieram datki na premię dla naszego uśmiechniętego, zziębniętego i zapracowanego listonosza z dzielni, który, jak inni listonosze w kraju, nie dostanie premii świątecznej, i to drugi rok z rzędu, bo pacany u władzy nie umieją docenić oddanego pracownika” – czytamy na profilu pizzerii na Facebooku. – „My to zrobimy. Minimum do uzbierania to 8 stówek, bo tyle miała wynieść premia – fatamorgana. W tej chwili mamy 447 zł 76 gr! Połowa za nami! Jaram się strasznie, że zrobimy coś fajnego. Dzięki. W kupie siła!”.

Efektami drugiej akcji pizzeria chce wspomóc emeryta z sąsiedztwa, który ma tylko 900 zł renty. Po zrobieniu opłat niewiele mu zostaje na życie, a idą święta. Tę akcję można wspomóc jedzeniem i środkami czystości.

„Mamy już troszkę, ale myślę, że koszyk urośnie bliżej świąt, gdy będzie można podrzucić coś z wędlin, rybki albo zupki” – informuje pizzeria. – „W ogóle to nie musicie nic kupować. Wystarczy odlać słoik barszczu, albo 10 uszek odstąpić i podrzucić do Tomasza. Tak zrobi #insulinaslodzi która upiecze pyszny, aksamitny, rozpływający się sernik, którego nasz Ziomek nie zapomni nigdy”.

Jeśli ktoś woli wspomóc emeryta finansowo – też jest to możliwe.
„Nie planowałem zbierać kaski w tej akcji, ale postanowiliście inaczej. Zrobiłem więc słoik i można wrzucić. Przed świętami pójdę do sklepu i zrobię zakupy. Na razie w słoiku 145 zł. Piękne dzięki. Mieliśmy też portfel. Nawet się strasznie ucieszyłem, ale potem Pani zadzwoniła, że nie dała go nam, tylko zostawiła i musieliśmy zwrócić, więc się nie liczy” – podsumował żartobliwie szef pizzerii.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1815144128875018&id=231640913892022

Aktualizacja.

Poczta Polska wysłała nam swoje stanowisko w tej sprawie. Publikujemy je poniżej.

„Informuję, że wspomniana w artykule jednorazowa wypłata w wysokości 800 zł, która trafiła do pracowników Poczty w 2019 r., była formą konsensusu z częścią organizacji związkowych i została wypłacona zamiast podwyżek wynagrodzeń, na które nie pozwalała ówczesna sytuacja Poczty Polskiej. Należy podkreślić, że w tym roku została podjęta decyzja o podwyżkach wynagrodzeń dla pracowników, które jakie zostaną wprowadzone w dwóch turach: od 1 stycznia 2022 r., a kolejna – od 1 lipca 2022 r. Średnio pensje pocztowców w roku 2022 wzrosną o 405 zł.

Jednocześnie pragnę podkreślić, że wszystkie premie wynikające z obowiązującego w Spółce regulaminu premiowania, są wypłacane pracownikom. Mowa tu zarówno o premiach miesięcznych, kwartalnych, jak i o premii rocznej. Regulamin premiowania nie przewiduje wypłaty „premii świątecznej”.

Zarząd Poczty Polskiej S.A. zadecydował, że wypłaci pracownikom jeszcze w tym roku, przed świętami Bożego Narodzenia, dodatek w wysokości 500 zł brutto w podziękowaniu za wzmożoną pracę w najbardziej intensywnym w ciągu roku okresie. Pik przedświąteczny to czas, w którym niezwykle ważne jest zapewnienie wysokich standardów obsługi klientów, którzy nadają większe niż zazwyczaj ilości paczek i zamawiają w e-sklepach gwiazdkowe prezenty.”

Podziel się: