Pix.House wystawa fot. Pix.House

Poznań: Pix.House chce uhonorować medyków

Poznańska galeria Pix.House chce uhonorować medyków, którzy walczą z koronawirusem. Specjalnie dla nich powstanie wystawa opowiadająca o ich ciężkiej pracy w czasie pandemii. W podzięce za ich trud.

Personel medyczny i techniczny polskich szpitali jest teraz w wyjątkowo trudnej sytuacji: z jednej strony niedobory kadrowe, wieloletnie zaniedbania sprzętowe i brak pieniędzy – z drugiej pandemia i konieczność ratowania życia pacjentów. Przez kilka dni i nocy pod rząd, bo nie ma zmienników, prosząc o pomoc, żeby były choć jednorazowe maseczki.

Dlatego ekipa Pix.House postanowiła zorganizować wystawę zdjęć pokazujących ich samych i ich pracę, zatrzymującą w kadrze te wyjątkowe, trudne momenty pracy: i te dobre, i te złe.
“Kochani! Wiemy jak wiele poświęcają dla nas często anonimowi bohaterowie dnia codziennego… polskie medyczki i medycy. Chcemy za pomocą zdjęć uhonorować ten moment. Zapamiętać Wasze wizerunki, Wasze emocje, Wasz trud i wysiłek. Czy możemy prosić Was o udostępnienie swojego zdjęcia/portretu/selfie”- zwraca do facebookowiczów ekipa Pix.House.

Zdjęcia można przesyłać prze facebooka, oznaczając #zdjeciemedyka, za pomocą formularza na stronie pix.house lub za pośrednictwem maila: galeria@pix.house. Z zebranych zdjęć powstanie specjalna galeria, która upamiętni czasy pandemii.

Pix.House, el

Dodaj komentarz

avatar