samochód na Krzywoustego fot. policja

Poznań: Pirat drogowy na Krzywoustego. Pędził niemal 170 km na godzinę!

Funkcjonariusze poznańskiej policji opublikowali dziś nagranie pokazujące, z jaką prędkością niektórzy potrafią gnać przez miasto, w terenie zabudowanym.

“Mocno zastanawia nas, co myśli sobie kierowca takiego suva jadąc prawie 170 km/h po mieście, ul. Krzywoustego w Poznaniu? Auto oczywiście trafiło na przysłowiowe “kołki” – komentują policjanci na FB.

Kierowca suva, któremu tak się spieszyło, teraz będzie się musiał spieszyć nieco wolniej. Policjanci zabrali mu prawo jazdy i przekazali do depozytu na 3 miesiące.

Mocno zastanawia nas, co myśli sobie kierowca takiego suv-a jadąc prawie 170 km/h po mieście, ul. Krzywoustego w Poznaniu? Auto oczywiście trafiło na przysłowiowe „kołki”. Prawo jazdy zostało odebrane i trafi do depozytu na 3 miesiące.

Opublikowany przez Wielkopolska Policja Niedziela, 1 marca 2020

2
Dodaj komentarz

avatar
Esti Kaa
Esti Kaa

na Glogowskiej to samo…

Patryk
Patryk

Najbardziej adekwatne określenie do poziomu tego artykułu to Żałosny.
Wszystko pisane w taki sposób, aby wylać na kierowcę najgorsze pomyje, celem zwrócenia na portal uwagi.
ul. Krzywoustego w Poznaniu ma tyle wspólnego z określeniem gnać przez miasto i teren zabudowany, co rower z samochodem. Jest to 3 pasmowa droga, nie posiadając żadnych wyjazdów z zabudowań, ani obiektów, jedynie pasy przystosowane do włączania się do ruchu. W niektórych odcinkach, jest bezpieczniejsza do poruszania się z dużą prędkością od autostrady A2. W przypadku autostrady prędkość 170km/h nowym samochodem(celowo piszę nowym, mając na myśli perfekcyjny stan techniczny pojazdu) chyba nie robi specjalnego wrażenia.
Reasumując, kierowca popełnił wykroczenie, zgodnie z kodeksem wykroczeń, należy mu się kara, ale nazywanie go piratem drogowym i konstruowanie artykułu w taki sposób to zapewne przejaw hipokryzji/wścibstwa/zawiści. Nie wiem.