Piotr Kuźniak Koncert Sołacki nad Rusałką fot. Magda Zając

Poznań: Piotr Kuźniak wystąpił nad Rusałką

Ten muzyk-legenda, obecny na scenie od… 63 lat tym razem wystąpił dla swoich fanów 16 sierpnia w cyklu Koncertów Sołackich nad Rusałką.

Jest rodowitym poznaniakiem, a z wykształcenia technikiem elektronikiem i nauczycielem wychowania muzycznego. Od 1957 r. był solistą chóru Filharmonii Poznańskiej prof. Stefana Stuligrosza. W 1962 r. z zespołem „Trio Poznańskie” zajął 1 miejsce na festiwalu „Szukamy Młodych Talentów” i tak się zaczęła jego wielka kariera. Co ciekawe, 55 lat temu wystąpił ze swoim zespołem „Szafiry” i solistką zespołu Anną Szmeterling (Jantar) przed koncertem zespołu „Polanie” nad Rusałką!

Od 25 lat śpiewa i gra na gitarze z legendarnym zespołem „Trubadurzy”, równolegle prowadzi działalność jako „ One Man Orchestra”. Wokalista, kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista. W 1988 r. trzecie miejsce na Festiwalu w Opolu z piosenką „Słowa na wiatr” Ryszarda Poznakowskiego. Zaistniał na 18 płytach. Grał w zespołach: „Szafiry”, „Bardowie”,
„Waganci” z Anną Jantar, w duecie z Andrzejem Dąbrowskim, Urszulą Sipińską i innymi artystami, orkiestrą Alex Band i Zbigniewa Górnego. Koncertował w Norwegii, Finlandii, Danii, Holandii, Austrii, Szwecji, Włoszech, Niemczech, Szwajcarii, Białorusi, Litwie, USA, Kanadzie i Australii.

W 2005 r. wydał płytę z własnymi aranżacjami i własnym wykonaniu „Złote przeboje Czesława Niemena”. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi dla Kultury Polskiej oraz Brązowym i Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Mat. pras., el

Dodaj komentarz

avatar