Poznań: Piloci F-16 w zoo. Pomagali sprzątać!

Tygrysy sprzątają zoo fot. Zoo Poznań

„Sobota to najlepszy dzień na gruntowne sprzątanie” – poinformowało poznańskie zoo na swoim profilu, prezentując zdjęcia z jesiennych porządków w ogrodzie wokół wybiegu tygrysów. Pomagali w nich piloci F-16.

Piloci wyszli z założenia, że kto jak kto, ale tygrysy tygrysom powinny pomagać, a pomoc należy się szczególnie Kanowi i Goghowi, tygrysom tak doświadczonym przez los. Bo przypomnijmy, że oba tygrysy zostały uratowane w październiku 2019 roku z transportu do Dagestanu, który z powodu braku dokumentów utknął na polsko-białoruskiej granicy. Tygrysy były przewożone w strasznych warunkach: ciasnych klatkach, w ciężarówce do przewożenia koni, bez jedzenia i wody, były zaniedbane, niedożywione i odwodnione. Jeden z tygrysów nie wytrzymał podróży i padł – powodem była niedrożność jelit spowodowana niewłaściwą karmą.

Pracownicy poznańskiego zoo, gdy tylko otrzymali informację o wstrzymaniu transportu i o tym, że potrzebna jest pomoc w zapewnieniu tygrysom godnych warunków, natychmiast pojechali nad granicę i uratowali życie dziewięciu z dziesięciu tygrysów. Siedem z nich pojechało do tygrysiego azylu w Hiszpanii, dwa najsłabsze i w najgorszej kondycji, które nie mogły zaryzykować takiej podróży, zostały w Poznaniu.

Dziś, po leczeniu i dzięki opiece, są w bardzo dobrej kondycji, mają też swój własny wybieg, który został uroczyście otwarty w lipcu tego roku. Już wtedy z pomocą pospieszyła Tygrysia Eskadra 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny, która nadal wspiera opiekę nad tygrysami “Nieumarłymi” z poznańskiego zoo. Tym razem były to jesienne porządki, ale dokładnie tak jak obiecali piloci, byli też do dyspozycji zwiedzających.

„Jeżeli macie ochotę przybić piątkę, porozmawiać o służbie w Siłach Powietrznych lub o wyższości F-16 nad innymi konstrukcjami lotniczymi to zapraszamy w okolice azylu Kana i Ghoga!” – zapowiadali w mediach społecznościowych. I dokładnie tak to wyglądało, co udokumentowali pracownicy zoo na swoich zdjęciach.

Źródło: Zoo Poznań

Podziel się: