Poznań: Piknik z Wyobraźnią w PPNT

Będą wielkie wybuchy, ekscytujące eksperymenty i odkrywanie w sobie natury Indiany Jonesa. Piknik z Wyobraźnią zaprasza 7 września od godz. 10:00 na ul. Rubież 46. Impreza jest bezpłatna, otwarta i arcyciekawa!

To już VI edycja Pikniku z Wyobraźnią organizowanego przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Na co dzień PPNT zajmuje się innowacjami i tworzeniem technologii. Poprzez Piknik z Wyobraźnią chce przybliżyć swoim gościom nauki ścisłe i zarazić pasją do nich. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji dla najmłodszych, miłośników sportu i zdrowego stylu życia.

Na pikniku zaplanowano specjalne pokazy chemiczne i fizyczne, bo te dwie nauki leżą u podstaw działalności PPNT. Można więc spodziewać się wielkiego wybuchu i ciekawostek naukowych. W specjalnych strefach goście będą mogli samodzielnie i bezpiecznie, pod okiem naukowców, przeprowadzić eksperymenty. Strefa Laboratorium Wyobraźni zelektryzuje uczestników ciekawostkami naukowymi, zaplącze umysły, pokaże między innymi drapieżne roboty i udowodni, że wodę da się poskromić.

Centrum Archeologiczne PPNT przygotowało specjalną strefę wykopalisk, na której będzie można zabawić się w poszukiwaczy skarbów, poznać podstawy pracy archeologów i poczuć się jak prawdziwy Indiana Jones.

Na miłośników sportu i gier (nie tylko komputerowych) czekają dodatkowe atrakcje a dla najmłodszych zabawy plastyczno-sensoryczne. Co roku jeden z pracowników Data Center PPNT przygotowuje dodatkową atrakcję. Pierwsza była gra komputerowa, udoskonalana z każdą edycją, drugi – dźwig rozwijający umiejętności zręcznościowe. W tym roku Tomek szykuje kolejną niespodziankę!

Nie zabraknie okularów wirtualnej rzeczywistości, dronów, elektrycznych pojazdów i wielu innych atrakcji! Piknik z Wyobraźnią to prawdziwe święto nauki dla całych rodzin. 7 września w PPNT będzie się działo. Zapraszamy na ulicę Rubież 46 od godz. 10:00 do 16:00.

W dniu pikniku ZTM uruchomi dodatkową linię 144, która będzie kursowała w godzinach pikniku (10:00-16:00) co 30 minut na trasie „Kurpińskiego” (PST) – „Boranta”. Z kolei z okolic centrum polecamy dojazd autobusami 167 i 911 z „Małych Garbar” do przystanku „Bronisza” (500 m od siedziby PPNT) oraz 151 – do przystanku „Naramowice” skąd można dojść do PPNT spacerem przez ul. Rubież.

Organizatorzy szczególnie zachęcają do przyjazdu rowerem, gdyż w tym dniu przygotują specjalne parkingi oraz stację naprawczą dla jednośladów. Ze względów bezpieczeństwa teren PPNT zostanie wyłączony z ruchu samochodowego, a liczba miejsc parkingowych bardzo ograniczona.

Wybrane atrakcje VI Pikniku z Wyobraźnią:
1. Laboratorium Wyobraźni PPNT przygotowało wiele atrakcji, a wśród nich:
• będziemy poznawać prąd od podszewki
• dowiemy się jaki jest sekret udanych baniek mydlanych
• sprawdzimy jak wyglądałby świat przyrody opanowany przez roboty
• znajdziemy odpowiedź na pytania: dlaczego woda przyjaźni się z elektrycznością, a nie lubi oleju roślinnego? Dlaczego lód nie chce tonąć, a woda nie zawsze chce się wylać ze szklanki?
2. Game Zone, a w niej gry komputerowe w jakie nie pogracie nigdzie indziej.
3. Zostań archeologiem i znajdź prawdziwy skarb z w strefie wykopalisk Centrum Archeologicznego PPNT
4. Animacje i warsztaty manualno-sensoryczne dla najmłodszych (Przedszkole Parkowe Skrzaty PPNT)
5. Gra terenowa „Kosmiczna Przygoda” (ZHP)
6. Turniej Quidditcha i magiczny świat Harrego Pottera (Poznań Capricorns – Quidditch Team).
7. Tory sprawnościowe Szkoły Wychowania Fizycznego i Sportu UAM
8. Miasteczko Mendelejewa (Naukowe Koło Chemików
9. Drukowanie samodzielnie zaprojektowanych przedmiotów w 3D razem z Xerti
10. Warsztaty florystyczne oraz zajęcia dotyczące nadruków reklamowych (Technikum Rubież)
11. Fizyczne eksperymenty, między innymi pokazy z ciekłym azotem (Studenckie Koło Naukowe Fizyków Fusion)
12. Maraton skoków na stoisku Jump Arena
13. Domowe eksperymenty chemiczne (Marfigs)
14. Pokazy dronów
15. Słodki Wawel Truck pełen interaktywnych gier.
16. Europejskie koło fortuny Europ-Direct będzie czekało z nagrodami.
17. Artystycznie i kreatywnie dla najmłodszych (Edu-Arto – CENTRUM EDUKACJI dla małych i dużych, CMOK, Akademia Rysunku i Dzieciaki Warsztaciaki )
18. Komputery i technologia u ITTI
19. Tesla. Texcite pozwoli nam usiąść za kierownicą tego pojazdu.
20. Dzięki Cosmetomat staniemy się bardziej eco i zrezygnujemy ze zbędnego plastiku.

Poznański Park Naukowo-Technologiczny (PPNT) od prawie 25 lat aktywnie współpracuje z przedsiębiorcami i naukowcami. Wspiera firmy w rozwoju i wprowadzaniu innowacji na rynek, a naukowców w ich działalności badawczej. PPNT zajmuje się komercjalizacją wiedzy i technologii. Prowadzi badania oraz świadczy usługi badawcze w takich branżach jak chemia, fizyka, biotechnologia oraz IT. Jest akredytowanym ośrodkiem innowacji i jako jedyny park technologiczny w Polsce, posiada status jednostki naukowej (kat.A).

PPNT jest częścią Fundacji UAM, która wspiera i promuje działalność naukowo-dydaktyczną oraz organizacyjną Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Mat. pras., el

Podziel się:

Ostatnio dodane: