Poznań: Pijany pasażer na pokładzie samolotu. Interweniowała straż graniczna

Lotnisko Ławica fot. Sławek Wąchała

Awantura w samolocie, alkohol, ignorowanie poleceń załogi i przemoc wobec innych osób na pokładzie. Pasażer wracający z wakacji na Majorce trafił wprost do izby wytrzeźwień po interwencji funkcjonariuszy straży granicznej.

12 października funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy zostali wezwani na pokład samolotu rejsowego lecącego z Majorki do awanturującego się pasażera.
– Po wejściu na pokład statku powietrznego kapitan wskazał funkcjonariuszom Zespołu Kontroli Specjalistycznych 58-letniego mężczyznę, nie stosował się do poleceń wydawanych przez załogę, stosował przemoc słowną i fizyczną wobec innych pasażerów – wyjaśnia mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Z uwagi na widoczny stan nietrzeźwości (problemy z utrzymaniem równowagi, wyraźna woń alkoholu, agresywne zachowanie), funkcjonariusze SG wezwali patrol policji.

Policja zadecydowała o umieszczeniu agresywnego i pijanego pasażera w izbie wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu mężczyzna za swoje zachowanie ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Podziel się: