Poznań: Pies przywiązany do drzewa. Ktoś zna właściciela?

pies szuka właściciela fot. SMMP

Strażnicy miejscy znaleźli psiaka zziębniętego, wystraszonego, w kolczatce i przywiązanego smyczą do drzewa. Do smyczy była przyczepiona kartka: „Szukam domu. Naomi”. Czy ktoś rozpoznaje psa?

Zwierzę zostało znalezione przy ulicy Szczawnickiej, niedaleko Muszyńskiej. O tym, że do drzewa od kilku godzin jest przywiązany pies, którego najwidoczniej porzucił właściciel, poinformowali straż miejską mieszkańcy.
– Interwencję otrzymaliśmy w niedzielę, 29 sierpnia, ok. godz. 6.45 – informuje Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy straży miejskiej w Poznaniu. – Pies był przywiązany do drzewa na parcianej smyczy, miał założoną kolczatkę. Był bardzo zziębnięty i przestraszony. Do smyczy miał przyczepioną kartkę „Szukam domu. Naomi”. Początkowo nie pozwalał do siebie podejść, jednak po odłowieniu i odcięciu smyczy, stał się bardziej ufny.

Naomi, bo tak prawdopodobnie wabi się piesek, został przekazana do Schroniska dla zwierząt przy ul. Kobylepole. Sprawa psa została przekazana policji, bo niehumanitarne traktowanie zwierząt, a przywiązanie psa do drzewa i porzucenie go to właśnie takie zdarzenie, jest przestępstwem. Dlatego strażnicy miejscy, proszą wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat właścicieli psa, o kontakt z Komisariatem Policji Jeżyce.

Podziel się: