Poznań: Pies pogryzł dziecko w Antoninku

straż miejska fot. SMMP

11-letni chłopiec, wracający ze szkoły do domu, został ugryziony przez psa biegającego bez kagańca i smyczy, a jego właściciel nie udzielił chłopcu żadnej pomocy. Strażnicy Referatu Nowe Miasto ukarali go mandatem.

Chłopiec został ugryziony w nogę, na szczęście rana nie była poważna i nie wymagała pomocy medycznej. Jednak istniało zagrożenie wścieklizną, no i spore ryzyko, że niepilnowany pies, skoro raz ugryzł, może to zrobić kolejny raz ale już mocniej.

Strażnicy w obecności rodziców wypytali więc 11-latka, jak wyglądał pies. Okazało się, że był podobny do owczarka niemieckiego i duży. Z pomocą sąsiadów udało się wytypować prawdopodobny adres psa i jego właściciela.

Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali mężczyznę i psa pasującego do opisu. Jak się okazało, pies był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie. Jednak i tak właściciel zwierzęcia dostał mandat w wysokości 500 zł za brak odpowiedniej opieki nad zwierzęciem oraz nakaz obserwacji psa u weterynarza. Straż miejska o całej sprawie powiadomiła też sanepid.

Podziel się: