Poznań: Pierwsza odsłona Akcji Zima. „Na południu Poznania spadło więcej śniegu”

Zima Poznań pług śnieżny śnieg Stary Rynek fot. Sławek Wąchała

Najpierw było posypywanie ulic piaskiem, by nie było zbyt ślisko, a później odgarnianie śniegu. Zarząd Dróg Miejskich dziś w nocy prowadził pierwsze większe działania w ramach Akcji Zima.

Pługopiaskarki pracowały w nocy najpierw na sieci strategicznej, a następnie także podstawowej – szczególnie w południowej części miasta, bo tam, jak się okazuje, spadło więcej śniegu. Śnieg co prawda już sam stopniał, ale synoptycy zapowiadają spadki temperatur w nocy i kolejne opady śniegu, więc z zaśnieżeniem i oblodzeniem nadal trzeba będzie się liczyć. Pługopiaskarki na pewno także tej nocy wyjadą na drogi.

Konieczność odśnieżenia lub odlodzenia drogi można także zgłaszać do ZDM – zgłoszenia dotyczące Akcji Zima są przyjmowane przez komórkę dyspozytorską ZDM całodobowo: tel. 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane) lub mail: zima@zdm.poznan.pl.

ZDM jednak przypomina, że działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach. Kierowcy powinni więc w zmiennych warunkach drogowych zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych, na terenach zalesionych, a prędkość dostosować do panujących warunków atmosferycznych.

Źródło: ZDM


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978