Poznań: Pierwsza edycja 1 Mili

Impreza biegowa w całości rozgrywana na stadionie, przeznaczona nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Pod koniec września wszyscy miłośnicy aktywnego trybu życia będą mieli okazję sprawdzić swoje sportowe umiejętności w trakcie pierwszej poznańskiej edycji 1Mili.

29 września na stadionie POSiR Golęcin odbędą się I Amatorskie Mistrzostwa Poznania w biegu na milę. Na wydarzenie zapisać można się już teraz. Aby wziąć udział w dyscyplinach, należy zarejestrować się na stronie. Zapisy trwają do 20 września lub do wyczerpania limitów miejsc.

Reklama

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, jest to wyjątkowa impreza biegowa, na której każdy może poczuć się jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym.

Reklama

– To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy może poczuć się jak zawodowiec! Koszulka dla każdego biegacza, imienne numery startowe, imienne zaproszenia na start w swojej serii, wielki telebim z transmisją na żywo i powtórkami z biegów, profesjonalny komentarz, fotofinisz! A dopingu kibiców na trybunach zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć! – mówi Marcin Lewandowski, aktualny Halowy Mistrz Europy w biegu na 1500 m, rekordzista Polski na dystansie 1 Mili i ambasador imprezy.

Dotychczas impreza była organizowana wyłącznie w Warszawie. Po dwóch latach podjęto decyzję o zorganizowaniu jej także w stolicy Wielkopolski. Impreza w Poznaniu jest drugą odsłoną wydarzenia w tym roku. W programie znajdują się takie dyscypliny jak bieg na dystansie 1609,34 m w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania, sztafety 4×400 m przeznaczone dla grupy biegowych znajomych lub przyjaciół, a także Kinder+Sport Biegi Dzieci (na 100 m, 400 m i 800 m), przeznaczone dla najmłodszych sportowców od 3 do 15 lat.

Reklama

– Widzimy wyraźnie, że wraca moda na lekkoatletykę, a my chcemy pokazać, że bieganie po bieżni jest dla wszystkich. Z dystansem 1 mili (1609 m) może zmierzyć się naprawdę każdy, nawet zupełnie początkujący biegacz. Trzeba mieć z tego radochę! W tym roku będzie jej na naszym biegu jeszcze więcej, bo wystartowaliśmy z dodatkową konkurencją – sztafet 4×400 m. To świetna okazja, żeby ścigać się w gronie biegowych znajomych. Emocje na sztafetach są zawsze co najmniej 4x większe! – mówi Tomek Smokowski, dziennikarz sportowy i organizator 1Mili.

Warto zaznaczyć, że w wydarzeniach 1Mili biorą udział nie tylko sportowcy, ale również dziennikarze czy artyści. W tegorocznej, warszawskiej odsłonie imprezy udział wzięli m.in. Taco Hemingway, Quebonafide, Joanna Jędrzejczyk, Michał Pol, Maciej Kurzajewski i wielu innych.

Reklama

UMP, el

Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar