Poznań: PCŚ zbiera wnioski o 500 plus

PCŚ fot. UMP
Jeszcze do końca marca można składać wnioski o przyznanie 500 plus drogą elektroniczną. Od 1 kwietnia będzie to można zrobić także stacjonarnie.

Jak przypomina Poznańskie Centrum Świadczeń, rząd wprowadził nowe terminy i zasady składania wniosków o 500 plus. Wszyscy, którzy chcą otrzymać 500 plus, muszą ponownie złożyć dokumenty nawet jeśli wcześniej już je składali. Teraz prawo do świadczenia jest przyznawane na roczny okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. Dlatego każdy, kto chce nadal dostawać 500 plus po 1 czerwca, musi złożyć nowy wniosek.

Od 1 lutego można składać dokumenty w wersji elektronicznej od 1 lutego do Poznańskiego Centrum Świadczeń za pomocą: portalu [email protected], platformy ePUAP, platformy usług elektronicznych PUE ZUS, a także przez bankowość elektroniczną. Od 1 kwietnia będzie to można zrobić tradycyjnie, osobiście lub za pośrednictwem poczty.

– Z uwagi na trwający w Polsce stan pandemii zachęcam, aby szczególnie w tym roku skorzystać z elektronicznej drogi składania wniosku, lub w przypadku braku takiej możliwości umówić wizytę w PCŚ na konkretny termin – mówi Damian Napierała, zastępca dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Osoby, które zdecydują się na osobiste złożenie wniosku, mogą zarezerwować termin wizyty pod numerem telefonu 61 646 33 44 lub za pomocą formularza internetowego dostępnego pod adresem www.pcs.poznan.pl.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: