parking buforowy Dolna Wilda fot. ZDM

Poznań: Parking buforowy na Wildzie jest większy. O dodatkowe 60 miejsc

150 miejsca zamiast 90 – o tyle więcej mają do dyspozycji kierowcy chcący zostawić swój samochód na parkingu buforowym Dolna Wilda II. Parking został powiększony o 1200 metrów kwadratowych.

To dobra wiadomość dla wszystkich wjeżdżających do Poznania od południa – będą mieli więcej możliwości pozostawienia auta w odległości krótkiego spaceru od centrum Poznania. Parking Dolna Wilda II dzięki rozbudowie o 1200 metrów kwadratowych zyskał dodatkowo 60 miejsc parkingowych.

Przypomnijmy, że parkingi buforowe są elementem Strefy Płatnego Parkowania – każdy, kto wjeżdża do centrum i nie chce płacić za SPP – może zostawić swój samochód właśnie na parkingu buforowym blisko centrum w cenie 3 zł za godzinę, a więc taniej niż w SPP.

Co prawda wcześniej także o miejsce na parkingu buforowym nie było tu trudno: jest ich tu aż pięć z ośmiu istniejących w mieście. Przy samej Dolnej Wildzie mamy aż dwa parkingi: Dolna Wilda I na 160 miejsc i Dolna Wilda II na 150 miejsc. Niewiele dalej znajduje się kolejny parking przy ul. Żelazka na 94 miejsca i przy Maratońskiej – również na 94 miejsca. 77 miejsc ma z kolei parking buforowy przy Drodze Dębińskiej.

Poza tą częścią miasta są jeszcze tylko trzy parkingi buforowe: przy Poznańskiej na 48 miejsc, na Chwaliszewie na 382 miejsca oraz na Zachodniej na 40 miejsc.

Warto dodać, że cena za godzinę, czyli 3 zł, jest wszędzie taka sama, ale można też wykupić sobie miesięczny abonament. I tu już ceny są różne: za abonament przy Poznańskiej zapłacimy 150 zł, a na pozostałych, z wyjątkiem Dworca Zachodniego – 220 zł. Na Dworcu Zachodnim zaś za abonament trzeba zapłacić 250 zł miesięcznie.

ZDM

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze