park Tysiąclecia fot. PIM

Poznań: Park Tysiąclecia idzie do remontu

A dokładniej – parkowe aleje, których nawierzchnia jest w opłakanym stanie. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę robót budowlanych. Chętni mogą się zgłaszać do 22 kwietnia.

Sam park, a raczej jego roślinność, prezentuje się całkiem nieźle, jednak jego asfaltowe aleje przedstawiają obraz nędzy i rozpaczy. I nic dziwnego: poza cząstkowymi i niewielkimi remontami w ich stanie nie zmieniano nic od lat 70. ubiegłego wieku, kiedy park oddano do użytku.

– Duża część nawierzchni bitumicznej parkowych alejek jest mocno popękana i wymaga wymiany – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – W ramach rewaloryzacji parku, wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca zajmie się przebudową oraz utwardzeniem tamtejszego układu komunikacyjnego. Na wykonanie wszystkich prac będzie miał 180 dni od podpisania umowy.

Zmiany, które zajdą, będą naprawdę duże: prace obejmują wymianę konstrukcji dla istniejących alei parkowych, a dla części – zmianę nawierzchni z bitumicznej na mineralno – żywiczną. Niektóre z mniej uczęszczanych alejek zostaną zwężone, a te, po których nikt nie chodzi – zlikwidowane. Do rozbiórki pójdą też murki i schody. Na tym miejscu pojawią się trawniki, nowe drzewa i krzewy.

Podmioty zainteresowane udziałem w ogłoszonym postępowaniu przetargowym, które wyłoni wykonawcę nowej nawierzchni parkowych alejek, swoje oferty mogą składać do 22 kwietnia.

Inwestycja jest wykonywana na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej.

PIM

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze