Poznań: Park Rekreacji Starołęka Mała już otwarty

park Rekreacji Starołęka Mała fot. UMP
Teren między ulicami Forteczną, Romana Maya i Okopową ma nową funkcję za sprawą budowy w tym miejscu Parku Rekreacji Starołęka Mała. I jest już dostępny dla chętnych.

– Teren po dawnych ogródkach działkowych przeszedł prawdziwą metamorfozę. Park Rekreacji Starołęka Mała to nowoczesny obiekt, służący rekreacji oraz uprawianiu sportu, pierwszy w tej części Poznania. Dedykujemy go zarówno amatorom aktywności fizycznej, jak i osobom chcącym się spotkać na świeżym powietrzu. Wszyscy będą mogli tu czuć się bezpiecznie. Park jest oświetlony i monitorowany – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Roboty budowlane zakończyły się już w czerwcu, a w tym miesiącu udało się zamknąć procedurę uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie. Mieszkańcy mogą już w pełni korzystać z nowego miejsca rekreacji.

Atrakcją starołęckiego parku jest m.in. wielofunkcyjne, ogrodzone boisko ze sztuczną nawierzchnią, na którym można grać w piłkę nożną. Obok jest jeszcze jedno, mniejsze boisko do gry w siatkówkę. Młodsi użytkownicy mogą spędzać czas na placu zabaw, a starsi – ćwicząc na siłowni zewnętrznej lub w strefie street workout. Powstało też miejsce do gry w szachy i tenisa stołowego.

– Co ważne, dzięki przyjętym rozwiązaniom, wody opadowe z parku będą wykorzystywane również do późniejszego podlewania tego terenu. Cieszy nas oczywiście również to, że inwestycja została przeprowadzona zgodnie z założonym harmonogramem – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na terenie Parku Rekreacji Starołęka Mała posadzono drzewa oraz krzewy ozdobne, a także zasiano trawę. Nie brakuje także małej architektury, jak ławki, stojak na rowery i kosze na śmieci. Zmotoryzowani mogą pozostawić auta na nowym parkingu.

– Mam nadzieję, że ten obiekt będzie bardzo dobrze służył całemu społeczeństwu, nie tylko Starołęki, ale też i inni poznaniacy będą tu zaglądać – dodaje Bogdan Nowak, przewodniczący rady osiedla Starołęka-Minikowo-Marlewo.

Dodajmy, że budowa tego parku budziła ogromne protesty społeczników, o czym informowaliśmy. Działacze stowarzyszenia Urbanator i koalicji ZaZieleń walczyli o to, by je pozostawiono, a projekt parku dopasowano do rosnącej już roślinności – niestety, ich wnioski nie zostały uwzględnione. I teraz zamiast drzew i naturalnej zieleni jest tam sztuczna nawierzchnia boisk, placu zabaw i siłowni zewnętrznej.

PIM, el