Arena fot. UMP

Poznań: Park Kasprowicza w Poznańskim Budżecie Obywatelskim

To największy teren zielony na Łazarzu – a mógłby być jeszcze większy, gdyby dołączyć do parku tereny przy ulicy Reymonta. I o to walczą mieszkańcy. Stosowny projekt zgłosili do PBO i proszą o głosy.

Część parku Kasprowicza jest otoczona płotem i niedostępna dla mieszkańców. W przeszłości były plany wycięcia na tym terenie kilkuset drzew i zabudowania go torem wrotkarskim, basenem i parkingiem. Kawałek dalej miały też powstać kilkunastopiętrowe wieżowce!

Ale mieszkańcom zależy na tym, żeby ten teren pozostał zielony i został im udostępniony jako część parku Kasprowicza. Dzięki temu mieszkańcy uzyskają dostęp do nowych terenów zielonych. Obszary objęte projektem zostałyby odpłotowane w taki sposób, aby tworzyć spójną całość z terenem parku obecnie ogólnodostępnym. Nazwali swój projekt “Zieleń zamiast betonu”.

W ramach projektu miałyby zostać udostępnione mieszkańcom następujące, niedostępne obecnie obszary parku, czyli dawny plac zabaw naprzeciwko przedszkola oraz zamknięty obszar między dawnym placem zabaw a Kolektywem Kąpielisko. Ponadto w ramach projektu zostałaby odnowiona część parku ze wzgórzem saneczkowym oraz alejki parkowe, posadzona nowa zieleń i stworzone łąki kwietne zgodnie z koncepcją zagospodarowania parku przygotowaną przez CDF Architekci.

Rada Osiedla Święty Łazarz i mieszkańcy dzielnicy zachęcają do oddania głosu na jedyny projekt dla Łazarza w ramach zielonego Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego!

Projekt “Powiększenie Parku Kasprowicza-zieleń zamiast betonu!” ma numer 3, a głosować można do 20 listopada.

ROŚŁ, el

5 3 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze