Poznań: Panny młode na motorach przejechały przez miasto! (ZDJĘCIA)

panny młode na motorach fot. K. Adamska

Niecodzienny widok mogli podziwiać przechodnie na poznańskich ulicach. Kilkadziesiąt panien młodych zrobiło sobie zdjęcia na placu Wolności i przejechało przez miasto na motorach. A wszystko to dla Fabiana.

Panny młode to akcja fundacji „Mają Przyszłość”. Fundacja właśnie obchodzi 10-lecie istnienia i z tej okazji postanowiła przypomnieć swoją akcję cieszącą się ogromnym powodzeniem, podczas której panny młode w swoich sukniach ślubnych na ulicach miasta pozowały do zdjęć, by zebrać pieniądze na pomoc dla podopiecznych fundacji.

W tym roku panny młode zbierają pieniądze dla niepełnosprawnego Fabiana z Obornik, na podnośnik, by mamie Fabiana było łatwiej go podnieść, przenieść z łóżka na wózek czy do łazienki. Fabian jest podopiecznym ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego, w którym ma nie tylko bardzo dobrą opiekę, może się uczyć, ale ma także dodatkowe zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne. Jednak fundacja chce zebrać pieniądze na dodatkową rehabilitację, która jest Fabianowi pilnie potrzebna.