Poznań: Pada śnieg. Pługoposypywarki już wyjechały na drogi

ulica, śnieg fot. ZDM

Ulice wlotowe do miasta, prowadzące do szpitali i główne arterie komunikacyjne będą odśnieżane w pierwszej kolejności. Sprzęt do odśnieżania wyjechał na drogi jeszcze przed rozpoczęciem opadów.

Według prognoz pogody śnieg ma padać cała noc, a opady mają być dość intensywne, dlatego pługoposypywarki pojawiły się na drogach o znaczeniu strategicznym już na pół godziny przed rozpoczęciem opadów.

„Ulice wlotowe do miasta, prowadzące do szpitali i główne arterie komunikacyjne mają być odśnieżane w pierwszej kolejności” – informuje Zarząd Dróg Miejskich. – „Po nich sprzęt odśnieżający przemieści się na drogi układu podstawowego. Opady śniegu mogą potrwać do piątku do godziny 10 (choć prognozy pogody mogą się zmienić). Planujemy, że dziś na ulicach będą pracowały 43 pługoposypywarki oraz 18 pojazdów na chodnikach i drogach dla rowerów”.

ZDM przypomina jednak, że działania służb miejskich mają jedynie minimalizować skutki ataku zimy, a kierowcy muszą zachować ostrożność na drogach, bo przejazd pługu odśnieżającego nie oznacza, że śnieg przestanie padać, a jezdnia będzie sucha i „czarna”.

Cały czas można zgłaszać nieodśnieżone jezdnie pod tel. 61 64 77 231 oraz mailem: zima@zdm.poznan.pl. Zgłoszenia przyjmuje również miejska infolinia Poznań* Kontakt pod nr tel. 61 646 33 44 od pon. do pt. w godz. 7.30-20.00.

Źródło: ZDM