Poznań: Pacjent z Dubaju nie jest zakażony koronawirusem!

26-letni poznaniak, który trafił do szpitala po powrocie z Dubaju, nie jest zakażony koronawirusem. To oficjalna informacja Szpitala Miejskiego im. Strusia, gdzie przebywa pacjent.

Przypomnijmy: mężczyzna zgłosił się do szpitala przy ul. Przybyszewskiego 4 stycznia z zakażeniem dróg oddechowych, jak pisaliśmy. Ponieważ wrócił właśnie z Dubaju, gdzie już stwierdzono przypadki wirusa, przyjęto go do szpitala i skierowano na oddział zakaźny przy Szwajcarskiej.

Dziś, po serii badań, zakażenie koronawirusem można wykluczyć, jak orzekli specjaliści ze szpitala Strusia.
– Pacjent nie ma objawów ostrej niewydolności oddechowej, co jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech dla koronawirusa – wyjaśnił Stanisław Rusek, rzecznik Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia.

Jednak mężczyzna pozostanie jeszcze w szpitalu, bo to, że nie jest zakażony koronawirusem nie znaczy, że jest zdrowy. Lekarze podejrzewają u niego grypę – a czy rzeczywiście tak jest, wykażą testy biologiczne.

el

4
Dodaj komentarz

avatar
Basia Dlubak
Basia Dlubak

Uf?

Elżbieta Mizgalska
Elżbieta Mizgalska

I proszę
Po co były te opisy i straszenie społeczeństwa….

Katarzyna Selena Marszałek
Katarzyna Selena Marszałek

Ale mi tez specjaliści ☹☹☹ wirus ma 14 dni inkubacji , powinien siedziec w kwarantannie 14 dni , wirus rozprzestrzenia się bez objawowo .

Jerzy Wróbel
Jerzy Wróbel

Może czymś gorszym?